1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. هشدار یک تحلیلگر: بیت کوین ممکن است حتی به ۱۳ هزار دلار سقوط کند
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

هشدار یک تحلیلگر: بیت کوین ممکن است حتی به ۱۳ هزار دلار سقوط کند

سقوط بیت کوین به ۱۳ هزار دلار

طبق نظر یک پلتفرم تحلیلی مالی  سرمایه‌گذاری، بیت کوین می‌تواند به زیر ۸۰ درصد از بالاترین آمار خود سقوط کند. این یعنی بیت کوین امکان دارد تا به ۱۳ هزار دلار هم برسد.

به گزارش برات نیوز، این امکان وجود دارد که بیت کوین حتی بیشتر از این قیمت حال حاضر خود سقوط کند.

یان هارنت، هم‌بنیان‌گذار و مدیر شرکت تحقیق و سرمایه‌گذاری Absolute Strategy باور دارد که بیت‌کوین می‌تواند با از دست دادن ۴۰ درصد از قیمت حال حاضر خود، به ۱۳ هزار دلار سقوط کند. او باور دارد که این یک بازی نقدینگی است.

به نظر می‌رسد که این تحلیلگر به شدت نسبت به بازار کریپتو حالتی خرسی و منفی گرفته است. او با توجه حرکت‌های اخیر بیت کوین، سقوط قیمت ۸۰ درصدی را نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده در تاریخ این کریپتو پیش‌بینی می‌کند. البته او سری هم به تاریخ زده و وضعیت سال ۲۰۱۸ بیت کوین را مثال زده است: «در سال ۲۰۱۸ این ارز دیجیتال به نزدیکی ۳ هزار دلار سقوط کرد، این در حالی بود که در اواخر سال ۲۰۱۷ بالاترین قیمت خود در ۲۰ هزار دلار را ثبت کرده بود.»

او با توجه به این مثال باور دارد که چنین سقوطی از بیت کوین در سال ۲۰۲۲، می‌تواند ان را به نزدیکی ۱۳ هزار دلار برساند که یک منطقه کلیدی برای این رمزارز است. بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به نزدیکی ۶۹ هزار دلار رسید. او ادامه می‌دهد:

«در دنیای که نقدینگی فراوان است، بیت کوین می‌تواند خوب عمل کند. زمانی که نقدینگی نباشد، و دقیقا کاری که بانک‌های مرکزی در حال انجام آن هستند، می‌بینیم که بازارها به شدت تحت فشار قرار می‌گیرند.»

گفتنی است که هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا رشد نرخ بهره ۷۵ صدم درصدی را اعلام کرد. این بزرگترین افزایش بهره بانکی از سال ۱۹۹۴ بود. این اتفاق باعث شد تا قیمت بیت کوین و حتی بازار سهام به شدت کاهش پیدا کند.

منبع: CNBC

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سه × 2 =

فهرست