به نظر می‌رسد فرصت‌های جدیدی در توسعه مناسبات اقتصادی با کشور صربستان در حوزه بالکان ایجاد شود.

به گزارش برات‌نیوز، در این خصوص نشستی برای بررسی راه‌کارهای همکاری اقتصادی ایران و صربستان برگزار شد.

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در راستای اتخاذ تمهیدات لازم جهت برپایی اجلاس کمیسیون مشترک آتی ایران و صربستان و ارزیابی آخرین اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته در ارتباط با مفاد پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور، جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط دولتی و خصوصی برگزار شد.

بیشتر بخوانید: پایان رکود اقتصادی ایران در سال آینده

 بهروز حسن‌الفت اظهار کرد: در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مختلف در خصوص اقدامات انجام شده، برنامه‌ها و ظرفیت‌های موجود جهت توسعه همکاری اقتصادی ایران و صربستان گفتگو کردند.

 وی، همچنین به ظرفیت‌های اقتصادی ایران و صربستان نیز اشاره کرد.

برگزاری وبیناری با هدف همکاری اقتصادی ایران و صربستان

وی اظهار کرد: با توجه امضا برخی از تفاهمات زیرساختی در حوزه‌های اقتصادی در سنوات گذشته و تمایل طرفین به انجام مذاکرات در راستای امضا تفاهم‌نامه تعرفه ترجیحی و آزاد و سایر تفاهم‌نامه‌ها در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، پولی و مالی‌،کشاورزی، نیرو، گردشگری، خدمات فنی مهندسی و … به نظر می‌رسد فرصت‌های جدیدی در توسعه مناسبات اقتصادی با این کشور حوزه بالکان ایجاد شود.

الفت در ادامه گفت: از مهم‌ترین زمینه‌های همکاری بین دو کشور می‌توان به همکاری در حوزه‌های کشاورزی، دارویی، اقلام صنعتی، محصولات پلیمری، ساختمانی و تجهیزات پزشکی، صنایع چوبی، صنعت غذایی و … اشاره کرد.

به گفته وی، براساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد هر یک از اعضا کارگروه نسبت به برگزاری نشست‌های کارشناسی و تخصصی در حوزه‌های مختلف از جمله سلامت، انرژی، کشاورزی و…  با همتایان صرب خود و با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی اقدام کنند.

همچنین قرار است تا پایان ماه جاری، وبیناری با هدف معرفی بازار صربستان برگزار شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *