تکنولوژیمنتخب سردبیر

هواوی و ZTE توسط هند تحریم شدند

هواوی و ZTE

دولت هند قصد دارد دو شرکت هواوی و ZTE را تحریم کند. براساس گزارش‌های منتشر شده دولت هند قصد دارد استفاده از تجهیزات این دو شرکت چینی را ممنوع کند. تحریم‌های هواوی و ZTE توسط هند به دلیل بالاگرفتن تنش‌ها میان این کشور است. در گزارشی که سایت The Economic Times منتشر کرده، دولت هند قصد دارد مانع استفاده از تچهیزات مخابراتی شرکت‌های چینی در زیرساخت‌های ارتباطی این کشور شود. این دو شرکت چینی زیرساخت‌های شبکه 4G در هند را ایجاد کرده‌اند. تحریم هواوی و ZTE توسط هند ضرر مالی زیادی برای این دو شرکت به همراه خواهد داشت. با برات نیوز همراه باشید.

این اقدام هند، اولین اقدام دولتی پس از درگیری این دو کشور در منطقه گلوان است. مقامات هندی اعلام کرده‌اند که:

به اپراتورهای موبایل اجازه استفاده از تجهیزات شرکت‌های هواوی و ZTE را نخواهد داد. با این سیاست روند تولید این تجهیزات در کشور هند نیز بهبود پیدا خواهد کرد و به شرکت‌های چینی نیازی نخواهد بود.

محدودیت‌های 5G در تحریم هواوی و ZTE

هند یکی از بازارهای بزرگ شرکت‌های چینی به حساب می‌آمد و یکی از بزرگ‌ترین کشورهای در حال توسعه جهان به حساب می‌آید. این دو شرکت سهم زیادی در توسعه شبکه 5G در کشور هند داشتند. با توجه به تحریم‌های شکل گرفته، روند توسعه این شبکه در هند کند خواهد شد.

لازم به ذکر است که از سال گذشته هم آمریکا استفاده از تجهیزات چینی را ممنوع کرد. هند، استرالیا و ژاپن هم استفاده از تجهیزات این شرکت‌ها را ممنوع کرده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: آنتن های 5G هواوی بسیار پیشرفته اند

 

تا قبل از وقوع درگیری‌ها در منطقه گلوان، هند دربرابر فشار آمریکا مبنی بر تحریم شرکت‌های چینی، مقاومت می‌کرد. شرکت‌های چینی هوای و ZTE با هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر شرکت‌های دنیا می‌توانند تجهیزات 5G را فراهم کنند.

تحلیلگران به این موضوع اشاره کرده‌اند که تحریم شرکت‌های چینی توسط هند باعث کاهش درآمد ۱۰ تا ۱۵ درصدی آن‌ها خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید