اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

تولید هواپیما بوئینگ ۷۴۷ پس از ۵۰ سال متوقف می‌شود

هواپیما بوئینگ 747

یبوئینگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هوانوردی آمریکا قصد دارد تا پس از ۵۰ سال خط تولید هواپیمای نمادین خود یعنی هواپیما بوئینگ 747 را متوقف سازد.

تولید هواپیما بوئینگ 747
تولید هواپیما بوئینگ 747 پس از ۵۰ سال متوقف می‌شود

به گزارش برات نیوز ، راشاتودی بیان کرد که بوئینگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید هواپیما در دنیا، پس از تکمیل و تحویل ۱۶ هواپیمای خود، خط تولید هواپیمای بوئینگ 747 را متوقف خواهد کرد. شیوع ویروس کرونا موجب رکود بازار این هواپیما شده است. آخرین بوئینگ ۷۴۷ این شرکت قرار است طی ۲ سال آینده در کارخانه‌ سیاتل تولید شود ولی هنوز بوئینگ به صورت رسمی در مورد تصمیم خود اظهار نظر نکرده است.

طی ماه‌های اخیر، شاهد لغو سفارشات جدید بوئینگ ۷۴۷ بوده‌ایم. این شرکت، ۹ سفارش برای ساخت ۷۴۷ را تا ماه می ثبت نمود اما تمامی این سفارشات لغو شدند. نماینده این شرکت در مصاحبه خود با بلومبرگ بیان کرد: با توجه نرخ تولید ۱ هواپیما در ۲ ماه، برای تحویل تمامی سفارشات بوئینگ ۷۴۷ حداقل به دو سال زمان نیاز است.

طبق تخمین شیلا کاهیااوقلو، از سال ۲۰۱۶ تا به امروز خط تولید این هواپیما دچار رکود شده و در سال تنها ۶ هواپیما تولید کرده است؛ در نتیجه، ضرر مالی این شرکت به ازای هر هواپیما حدود ۴۰ میلیون دلار برآورد شده است.

آخرین سفارش بوئینگ ۷۴۷ در سال ۲۰۱۷ برای ایرفورس وان که هواپیمای اختصاصی ریاست جمهوری آمریکا است، ثبت شد. تولید اولین بوئینگ ۷۴۷ به سال ۱۹۶۸ باز می‌گردد که در آن زمان بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان لقب گرفت.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید