فناوری

نیروی هوایی آمریکا به فکر استفاده از هوش مصنوعی در مبارزات هوایی

هوش مصنوعی در نیروی هوایی

نیروی هوایی آمریکا مدت زمان زیادی است که درحال تلاش است تا بتواند از هوش مصنوعی در نبردهای هوایی خود استفاده ‌کند. (در سال ۲۰۱۶ در برخی از نبردهای هوایی هوش مصنوعی توسط ارتش آمریکا مورد استفاده قرار گرفت) در حال حاضر تحقیقات روی این موضوع است که بتوان یک جنگنده هوایی طراحی‌ کرد که دارای هدایت خودکار باشد و از آن بتوان در نبرد هوایی استفاده ‌کرد، پیش‌بینی می‌شود این جنگنده برای جولای ۲۰۲۱ آماده ‌شود. با برات نیوز همراه باشید.

مطابق گزارش مجله نیرو هوایی، لابراتوری تحقیقات نیرو هوایی از سال ۲۰۱۸ دارد روی یک جت جنگی هوشمند کار می‌کند و می‌خواهد در این جنگنده ابتدا از تکنولوژی به کار رفته در جنگنده‌هایی مثل F۱۶ استفاده ‌کند و سپس سیستم آن‌ها را به تکنولوژی جنگنده‌هایی مثل F۲۲ و یا F۳۵ ارتقا دهد.

البته باید بگوییم که اطلاعات موجود خیلی محدود است زیرا این پروژه یک پروژه نظامی بوده و بخش‌هایی از آن محرمانه و غیرقابل افشا است. در یک فیلم ویدئویی که اخیرا توسط مقامات پنتاگون منتشر شده‌ است بیان می‌شود که در لابراتوری تحقیقات نیروهوایی در زمینه استفاده از هوش مصنوعی به پیشرفت چشمگیری دست پیدا کرده‌اند و معتقد هستند که به تکنولوژی‌ای دست یافته‌اند که قادر خواهد بود در یک نبرد تن به تن، انسان را شکست ‌دهد.

با این وجود، مسئولان پنتاگون معتقدند که همچنان جای پیشرفت زیادی وجود دارد و درمورد این دستاورد شگرف باید خیلی محتاطانه گام بردارند و قبل از استفاده از آن به صورت همه جانبه این تکنولوژی را مورد بررسی قرار دهند. آن‌ها معتقدند که در حال حاضر هیچ ماشینی وجود ندارد که بتوان مدعی‌ شد نهایت تکنولوژی را دارد و دیگر امکان ندارد که بهتر از این ماشین ساخته‌ شود و به همین دلیل هنوز جای کار زیادی روی این تکنولوژی جدید وجود دارد.

چه این پروژه بتواند به هدف نهایی خود دست پیدا کند و چه نتواند به این هدف برسد، این اختراع تبدیل به یکی از اختراعات بزرگ در زمینه هوش مصنوعی توسط نیروی هوایی خواهد شد. این پروژه یکی از پروژه‌های بسیار چشمگیر در زمینه هوش مصنوعی است که می‌تواند به خلبانان در زمینه پرواز کمک بسیار زیادی بکند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید