تکنولوژی

هوش مصنوعی مایکروسافت به کمک نابینایان می‌آید

ّهوش مصنوعی مایکروسافت

افرادی که احتمالا دچار مشکلات بینایی هستند، یا سخت مشاهده می‌کنند یا بینایی خود را از دست داده‌اند. با این حال تکنولوژی‌های جدیدی مانند تکنولوژی «تشخیص اشیا» که در گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند اشیا مختلف با صدای بلند به کاربر اعلام کنند. این تکنولوژی باعث خواهد شد که افراد کم بینا یا نابینا بهتر بتوانند با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند. حالا به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی مایکروسافت قصد دارد شرایط را از قبل بهتر کند. با برات نیوز همراه باشید.

شرکت مایکروسافت در این حوزه اقدامات تاثیرگذاری برداشته است و حالا این شرکت فکر می‌کند که می‌تواند عملکرد بهتری هم داشته باشد. مایکروسافت ویژگی تشخیص اشیا را بیش از پیش به حالت متنی و بسیار شخصی پیش روی افراد قرار می‌دهد. برای مثال تکنولوژی تشخیص اشیا می‌تواند به راحتی متوجه اشیای مانند کلید، شیشه‌ها و یا کنترل از راه دور بشود؛ اما آیا این وسیله‌ها برای کاربر خیلی مهم هستند؟ اگر فردی که دچار اختلال بینایی است به دنبال عصا خود باشد باید چه کار کند؟ اگر کسی کلید فرد کم بینا را به جای دیگری برده بود باید چه کار کرد؟

هوش مصنوعی مایکروسافت

با توجه به گفته مایکروسافت:« جمع آوری تصاویر از وسایلی که شاید برای افراد کم بینا و نابینا مهم باشند،‌ فایده‌ای ندارد. با توسعه یک دیتابیس بزرگ برای استفاده از تحقیقات مختلف می‌توان یک هوش مصنوعی به وجود آورد که همه چیز را برای افراد کم بینا و نا بینا تغییر می‌دهد.»

به این منظور مایکروسافت تحقیقاتی مقدماتی را شروع کرده تا بتواند متوجه رفتار افرادی که کم بینا یا نابینا هستند بشود. مایکروسافت از این افراد فیلم برداری کرد و روی این فیلم ها تحقیقات مختلفی انجام داده است. در این تحقیقات مشخص شد که چه وسایلی برای افراد کم بینا و نابینا اهمیت بیشتری دارند. تحقیقات جدید مایکروسافت می‌تواند راهی برای بهبود تکنولوژی‌های موجود شود حتی می‌توان این تکنولوژی را روی گجت‌های پوشیدنی مانند پروژه توکیو مشاهده کرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید