دستگیری نوجوان 17 ساله به اتهام هک توییتر خبر جدیدی است که به دنبال هک‌های گسترده این شبکه اجتماعی در روزهای اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است. هکر 17 ساله توییتر حساب کاربری افراد مشهور را هک کرده بود.

چند هفته پیش، چندین حساب کاربری مشهور  توییتر مورد حمله هکرها قرار گرفته که از آنها برای فعالیت‌های کلاهبرداری بیت کوین استفاده شد. با توجه به اینکه این پروفایل‌ها شامل اپل، بیل گیتس، ایلان ماسک، جف بزوس و غیره می‌شدند، بسیاری از کاربران توییتر دچار دلهره شدند چرا که می‌ترسیدند که پروفایل‌های آنها هم مورد حمله هکرها قرار بگیرد.

حدس‌ها بر این است که این ممکن است یک کار داخلی از سمت یک کارمند توییتر باشد که به هکرها اجازه داده است با استفاده از ابزارهای داخلی توییتر دستیابی سریع و آسان به این حساب‌ها را داشته باشند. هکر 17 ساله توییتر به اتهام هک توییتر صحت داشته و این فرد همچنین متهم به برنامه‌ریزی کلی و اداره کل این حمله شده است.

دستگیری نوجوان 17 ساله برای هک توییتر
دستگیری نوجوان 17 ساله برای هک گسترده توییتر

اندرو وارن، دادستان ایالتی در بیانیه‌ای به WFLA گفت: «من می‌خواهم به شرکای قانون فدرال ما، دفتر دادستان ایالات متحده در منطقه شمالی کالیفرنیاFBI ، IRS، سرویس مخفی و همچنین وزارت اجرای قانون فلوریدا برای اجرای قانون تبریک بگویم. آنها به سرعت برای تحقیق و شناسایی عامل کلاهبرداری پیشرفته و گسترده تلاش کردند.»

توییتر همچنین از آن زمان به کاربران خود اطمینان داده است كه با وجود این که این حساب‌ها هدف حمله قرار گرفته‌اند، هیچ رمزعبوری در خطر نیست. اگرچه به نظر می‌رسد كه در هنگام حمله، صندوق پیام‌های مستقیم یا همان دایرکت‌های حداقل ۳۶ حساب هم مورد حمله این هک قرار گرفته‌اند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *