وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تصمیم وزارت بهداشت برای واردات واکسن آسترازنکا تولید کره جنوبی برای درمان کرونا به کشور خبر داد.

به گزارش برات نیوز، بر اساس تحقیقات انجام شده و به نتیجه رسیده در12 نقطه جهان واکسن آسترازنکا تایید شده است به همین منظور وزارت بهداشت درنظر دارد تا این واکسن را به کشور وارد کند.

با گذشت حدود یکسال از شیوع بیماری کرونا و درگیری تمامی کشورها دنیا با این بیماری ، محققان برخی از کشورها واکسن مقابله با این بیماری را تولید کرده اند و واکسیناسیون در برخی از کشورها از جمله آمریکا، روسیه، چین ، ترکیه و بسیاری دیگر آغاز شده است.

ابهام در نوع جهش یافته ویروس انگلیسی و واردات واکسن آسترازنکا

درهمین راستا،مسوولان کشور ما نیز با توجه به وجود تحریم ها و وجود مشکلات بسیار اقدام به تهیه واکسن از برخی از کشورها کرده اند و واکسیناسیون را بر اساس اولویت بندی درکشور اغاز کرده اند.

این درحالی است که با توجه به آغاز واکسیناسیون در اغلب کشورها، حال این روزها ویروس جهش یافته انگلیسی تبدلی به یک تهدید جدی شده و ذهن همه را درگیر کرده است.

درهمین حال اطلاعات کامل و جامعی نیز درباره این ویروس هنوز ارائه نشده و محققان درحال بررسی اینگونه جهش یافته این ویروس هستند.

درهمین راستا، سعید نمکی در دیدار با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در سالن جلسات این نهاد حوزوی برگزار شد از واردات واکسن آسترازنکا تولید کره جنوبی برای درمان کرونا به کشور خبر داد.

وی ضمن اشاره به جلوگیری از ورود واکسن‌های انگلیسی و آمریکایی به کشورمان بنا بر دستور مقام معظم رهبری اعلام کرد: ما قصد داریم واکسن استرازنکا که بر اساس تحقیقات مشترک به نتیجه رسیده ودر 12نقطه جهان به تولید می‌رسد را وارد کنیم.

درگیری بیشتر جوانان با ویروس انگلیسی کرونا

به گفته وی قرار است این واکسن که تولید کره جنوبی است به کشور وارد شود.

نمکی همچنین درباره ویروس انگلیسی خاطر نشان کرد: در مورد این ویروس، انگلیسی‌ها متأسفانه واقعیت‌ها را نگفته‌اند و بر اساس تجربیات ما این ویروس  بیشتر جوان‌ترها را درگیر می‌کند.

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از کمک مراجع و علما و جامعه روحانیت در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، به وضعیت شیوع ویروس جهش‌یافته کرونای انگلیسی در کشور گفت: در مورد این ویروس، انگلیسی‌ها متأسفانه واقعیت‌ها را نگفته‌اند.

وی همچنین از برنامه وزارت بهداشت برای واردات واکسن آسترازنکا و مقابله با این بیماری فراگیر خبر داد و نسبت به کنترل این بیماری هشدار داد.

قدرت سرایت 10 تا 12 برابری ویروس انگلیسی

وی ضمن اشاره به این که ویروس انگلیسی 10 تا 12 برابر قدرت سرایت بیشتری دارد گفت: بر اساس تجربیات ما این ویروس که بیشتر جوان‌ترها را درگیر می‌کند.

نمکی تاکید کرد: ویروس کرونای انگلیسی در مدت 2روز با شدت درگیری بالای ریه‌ها باعث مرگ می‌شود، شهرهای استان خوزستان، آذربایجان، فارس، اصفهان، مرکزی، البرز، قزوین، کرمان، و قم درگیر با این ویروس هستند.

عدم گزارش عارضه ای از تزریق واکسن کرونا به سالمندان کهریزک

وی ضمن اشاره به واردات واردات واکسن آسترازنکا اظهار داشت: این واکسن به سالمندان کهریزک تزریق شد که در هیچ موردی عارضه‌ای پیش نیامده است.

همچنین درادامه این دیدار،آیت‌الله حسینی‌بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه نیز در این جلسه بیان کرد: اگر درراه مبارزه با کرونا همدلی و همکاری همگانی نبود این دستاوردها و توفیقات در کنترل و مدیریت کرونا را نداشتیم.

دیدار وزیر بهداشت با مراجع تقلید در حوزه علمیه قم

بر اساس این گزارش، وزیر بهداشت در سفر یک‌روزه به شهر مقدس قم با آیت مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان، آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان، آیت‌الله جوادی آملی مرجع تقلید شیعیان و آیت‌الله سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س) دیدار و گفت‌وگو کرد و گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با ویروس کرونا ارائه کرد.

همچنین  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی قم شرکت کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *