به‌گزارش برات نیوز، انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران دیروز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که واردات گوشی بالای 300 یورو ممنوع شده است.

چند ماهی ‌می‌شود که واردات موبایل با مشکلات بسیاری مواجه شده، به‌ویژه پس از شیوع ویروس کرونا. اما کاهش واردات موبایل تنها به دلیل کرونا نبوده و دلایل دیگری هم داشته است، از جمله مشکلات دریافت ارز و ثبت سفارشات. این مشکلات نهایتا منجر به افزایش شدید قیمت گوشی‌های هوشمند شده است. حالا اما با وجود تمام این مشکلات و افزایش شدید قیمت، انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران اطلاعیه‌ای منتشر کرد که خبر از ممنوع بودن واردات گوشی بالای 300 یورو می‌دهد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

احتراما، پیرو نامه ۶۰/۹۱۳۹۰ مورخ ۱۱ تیر ماه ۹۹ که امروز به انجمن رسیده است بنا به تصمیمات جلسات مورخ ۹۹/۴/۲ کارگروه نظارت و تخصیص ارز با توجه به محدودیت­‌های اعمال شده در سقف تخصیص ارز واردات موبایل در سال جاری و ممنوعیت واردات کالای بالای ۳۰۰ یورو در رویه مسافری و تجاری، با توجه به مساعدت و حمایت مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت مقرر گردید بازرگانان محترم برای قبض انبارهای قبل از ۲۶ خرداد اقدام به دریافت کوتاژ و بروزرسانی فایل ارسالی به انجمن جهت تجمیع و اعلام به آن اداره کل تا روز سه شنبه ۱۷ تیر ماه نمایند.

با گذشت و گذاری در خبرها و گزارش‌ها می‌توان دریافت که از ابتدای امسال عملا گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو وارد کشور نمی‌شدند و حالا با انتشار این اطلاعیه این موضوع شکل رسمی به خود گرفته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *