نحوه پرداخت سود سهام عدالت سال 98 برای سهامداران روش مستقیم و غیر مستقیم از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شد.

به گزارش برات نیوز، سازمان بورس و اوراق بهادار نحوه واریز سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸ برای هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم را طی اطلاعیه ای اعلام کرد.

در اطلاعیه سازمان بورس اوراق بهادار آمده است:” به استحضار می‌رساند مطابق مصوبه مورخ ۹۹/۷/۲۳ شورای عالی بورس مقرر شد سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر متعلق به سهامداران مشمول سهام عدالت برای سال ۹۸ نسبت به مشمولین که روش مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب‌های معرفی شده توسط سرمایه‌گذاران و برای مشمولین که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند به حساب شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت هر استان پرداخت می شود.”

ادامه واریز سود سهام عدالت در دهه فجر

پس از موافقت مقام معظم رهبری مبنی بر آزاد سازی سهام عدالت ، امکان سهامداری به روش مستقیم یا غیر مستقیم برای سهامداران سهام عدالت فراهم شد و برخی از سهامداران روش مستقیم و برخی دیگر روش غیر مستقیم را انتخاب کردند.

درهمین حال افرادی که سهامداری به روش غیرمستقیم را انتخاب کردند توانستند نسبت به فروش ۶۰ درصد از سهام عدالت خود اقدام کنند و۴۰ درصد باقی مانده آن ها نیز در دهه فجر آزادسازی خواهد شد.

تا پیش از اجرایی شدن موضوع آزاد سازی سهام عدالت سود سهامداران در پایان هرسال به شماره حساب آن ها واریز می شد اما درحال حاضر واریز سود سهام عدالت کمی تغییر کرد.

گفتنی است  پس از آزاد سازی سهام عدالت سهامدارانی که سهام خود را به روش مستقیم انتخاب کرده اند خود می توانند در بازار بورس سهام خود را مدیریت کنند .

امکان مدیریت سهام برای دارندگان سهام عدالت به روش مستقیم

بنا بر اعلام مسوولین دولتی، دارندگان سهام عدالت با مراجعه به سایت سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس در صورت تمایل می‌توانند به طور مستقیم مالکیت و مدیریت سهام عدالت خود را در اختیار بگیرند.

پس از انتخاب سهام از میان ۴۹ شرکت سرمایه پذیر دولتی، دارندگان آن سهام می‌توانند سهام خود را در بورس بفروشند یا نزد خود نگاه دارند.

بیشتر بخوانید: وثیقه گذاری سهام عدالت با کارت اعتباری

در همین حال افرادی که تمایلی به در دست گرفتن مدیریت مستقیم سهام خود ندارند، به اندازه سهام عدالت خود سهامی از شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت را در اختیار خواهند داشت که قرار شده است تا شورای عالی بورس به سرعت زمینه ورود این شرکت‌ها به بازار سرمایه را فراهم سازد.

مراجعه غیرمستقیمی‌های سهام عدالت به سامانه سجام

همچنین سامانه اطلاع‌رسانی سهام عدالت از دارندگان این سهام به‌روش غیرمستقیم، خواست تا هرچه سریعتر برای واریز سود سهام عدالت خود و دریافت آن نسبت به احراز هویت در سامانه سجام اقدام کنند.

سامانه اطلاع‌رسانی سهام عدالت اعلام کرد: بنا بر اطلاعیه وزارت امور اقتصادی و دارایی ضروری است سهامداران سهام عدالت که روش «غیرمستقیم» را انتخاب کرده‌اند، جهت برخورداری از منافع آزادسازی سهام عدالت، نسبت به ثبت‌نام و احراز هویت از طریق سامانه سجام (sejam.ir) یا از طریق دفاتر خدمات الکترونیک اقدام کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بدیهی است در صورت عدم اقدام بموقع، واریز سود سالانه در آینده، امکان‌پذیر نخواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *