اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

وام ازدواج الکترونیکی می‌شود

وام ازدواج الکترونیکی

به گفته مدیر عامل بانک کشاورزی به زودی سامانه پذیرش و پردازش درخواست‌های اعتباری همچون وام ازدواج به صورت الکترونیکی در بانک کشاورزی رونمایی می‌شود.

به گزارش برات نیوز، به دلیل شیوع ویروس کرونا، بانک کشاورزی برای ارائه تسهیلات به صورت الکترونیکی اقدام خواهد کرد تا از رفت و آمد مشتریان به شعب بانک کاسته شود.

گفتنی است طبق جدیدترین مصوبه برای واحدهای تولیدی که در پی شیوع کرونا آسیب دیده‌اند، این بانک ۷.۵ درصد از بدهی را در چارچوب مصوبه شورای پول و اعتبار می گیرد و مابقی را پنج ساله امهال می کند که شرط این امهال تولیدی بودن واحد است.

همچنین، سایر افرادیکه در رسته آسیب دیدگان از این ویروس نیستند هم می توانند با ارائه شواهدی مورد حمایت قرار بگیرند.

بر اساس این گزارش بانک کشاورزی سهم قابل توجهی در پرداخت وام یک میلیونی به یارانه بگیران داشت که این تسهیلات به یک میلیون و ۹۰۰ هزار خانوار بدون هیچگونه مراجعه حضوری پرداخت شد.

به گفته روح اله خدارحمی، در حال حاضر بالای ۷۰ درصد تراکنشهای بانکی در بانک کشاورزی،به صورت غیرحضوری صورت می گیرد.

همچنین به زودی سامانه پذیرش و پردازش درخواست‌های اعتباری از جمله وام ازدواج به صورت الکترونیکی رو نمایی می شود و به این ترتیب از میزان مراجعه و رفت و آمد مشتریان به شعب بانک کاسته خواهد شد.

بر اساس این گزارش، با تغییر نرخ های سود، نوع سپرده ها تغییر می کند و جریان سپرده گذاری مردم در بانک ها در کل تغییر نکرده است، حتی سپرده های مدت دار بانک هم رشد کرده اما انتظار می رود که رشد سپرده های جاری بیشتر باشد.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید