اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

شروع وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

به گفته فتح الله شعبانی، معاون صندوق بازنشستگی کشوری، از امروز دوشنبه، 9 تیرماه، اختصاص وام ازدواج 20 میلیون تومانی برای فرزندان بازنشستگان و موظفان عضو این صندوق آغاز می‌شود. با برات نیوز همراه باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری در این رابطه گفته است، مشمولان دریافت یک هزار فقره تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و موظفان صندوق بازنشستگی کشوری پس از قرعه کشی، اولویت بندی و راستی آزمایی مدارک و اسناد ارسالی، مشخص شده و پرداخت تسهیلات به حساب آنها از امروز (دوشنبه) آغاز و تا پایان هفته جاری به اتمام خواهد رسید.

شعبانی اضافه کرده است، این تسهیلات شامل فرزندانی می‌شود که تاریخ عقدنامه آنها از اول فروردین ۹۸ تا پایان ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۹ باشد. همچنین قرار شده است پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران در چهار دوره و هر دوره برای یک هزار فقره اجرایی شود.

بیشتر بخوانید: عملکرد بانک‌ها در تسهیل دریافت وام ازدواج

معوان صندوق بازنشسگتی در رابطه با جزئیات این وام اضافه کرده است، این تسهیلات ۲۰ میلیون تومان و با اقساط ۶۰ ماهه (۵ ساله) است که به غیر از ثبت نام اینترنتی و تحویل مدارک به استان‌ها برای راستی‌آزمایی، هیچگونه شرایط خاص و پیچیده‌ای برای دریافت مثل داشتن ضامن و اسناد بانکی و مالی ندارد که پس از تایید نهایی، مبلغ وام به حساب شخص بازنشسته متقاضی و مشمول، به تعداد تسهیلات در نظر گرفته شده، واریز خواهد شد.

وی این نکته را هم افزود که در این دوره، برای دریافت وام ازدواج فرزندان بیش از ۲۹ هزار نفر درخواست خود را ثبت کردند که از این میان و در گام نخست، با توجه به منابع در اختیار، حدود یک هزار نفر مشمول و واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید