1. خانه
  2. اقتصاد
  3. مسکن
  4. وام ۴ میلیونی به ۵۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی
مسکنمنتخب سردبیر

وام ۴ میلیونی به ۵۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی

وام بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، مصطفی سالاری اعلام کرد: در سال گذشته برای پرداخت وام بازنشستگان تامین اجتماعی به بازنشستگان بودجه‌ای 200 میلیارد تومانی درنظر گرفته شده بود، اما امسال تصمیم گرفتیم با پیش‌بینی‌های قبلی و با برنامه‌ریزی جدید، اعتبارات بیشتری برای این‌کار درنظر گرفته و مبلغ این وام را به ده برابر سال گذشته یعنی 2 هزار میلیارد برسانیم. با برات نیوز همراه باشید.

وی افزود: البته افزایش اعتبار برای وام بازنشستگان تامین اجتماعی به این معنی نیست که اگر فردی سال گذشته ۳ میلیون تومان می‌گرفت امسال ۳۰ میلیون تومان وام دریافت می‌کند بلکه طبق پیشنهاد کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی مبلغ وام به ۴ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و درعوض تعداد افرادی که تسهیلات می‌گیرند بیشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: سامانه بیمه تامین اجتماعی برای دورکارها

سالاری اعلام کرد سال گذشته تعداد افرادی که وام گرفتند 60 میلیون نفر بود که امسال این تعداد به 500 هزار نفر افزایش می‌یابد. او در ادامه گفت که تاکنون یک مرحله از پرداخت این وام 4 میلیونی انجام شده و پرداخت مرحله دوم نیز به اطلاع بانک رسیده است. سالاری افزود: تا پایان سال، تمام اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی پرداخت می‌شود.

در رابطه با معرفی بازنشستگان برای دریافت تسهیلات نیز اظهار کرد: سهمیه هر استان را به آن‌ها اعلام می‌کنیم، اما معرفی افرادی که تسهیلات می‌گیرند از سوی کانون‌های بازنشستگان استان‌ها خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: دریافت وام فعلاً به صورت حضوری انجام می‌شود اما در آینده‌ای نزدیک سامانه‌ای را طراحی خواهیم کرد تا بازنشستگان مراجعه حضوری نداشته باشند و اولویت دریافت وام را نیز خود کانون‌ها تعیین می‌کنند.

بیشتر بخوانید: استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست