تولیدکنندگان اقلام بهداشتی و مقابله با کرونا از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون برای تولید ملزومات مقابله با کرونا 126 میلیارد تومان وام دریافت کردند.

به گزارش برات نیوز، با شیوع بیماری کرونا استفاده از وسایل بهداشتی و ضدعفونی کننده بسیار مورد توجه قرار گرفت به طوری که برخی از اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده در بازار کمیاب شد و تامین نیاز متقاضیان برای مقابله با کرونا سخت شد.

در این میان مسوولان سعی داشتند تا با در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای صنوف مختلف کمکی به کسب‌وکارها و تامین نیاز بازار در نظر گرفته باشند. تولیدکنندگان اقلام بهداشتی و ضدعفونی یکی از اصلی‌ترین کسب‌وکارهایی بودند که مسوولان توجه ویژه‌ای به آنها داشته و از آنان حمایت کردند.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید درباره حمایت از تولیدکنندگان اقلام بهداشتی گفته است: تاکنون ۱۲۶ میلیارد تومان وام به تولیدکنندگان لوازم مقابله با کرونا پرداخت شده که ۱۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت به تعاونی‌ها بوده است.

اصغر نوراله‌زاده در مورد جزئیات حمایت از کسب‌وکارهای مرتبط با تولید اقلام و تجهیزات مقابله با کرونا، اظهار داشت: برای کمک به شرکت‌های تعاونی تولیدکننده ملزومات مقابله با کرونا، مقرر شد صندوق کارآفرینی امید حمایت اعتباری از این واحدها را در دستور کار قرار دهد.

بیشتر بخوانید: مهلت صادرات تولیدکنندگان محصولات بهداشتی و ضدعفونی تا پایان آذر

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: در همین راستا با هماهنگی بانک توسعه تعاون، برای تمامی بنگاه‌های تعاونی که محصولات بهداشتی تولیدکننده یک خط اعتباری ۵۰ میلیارد تومانی از سوی صندوق و یک خط اعتباری ۵۰ میلیارد تومانی دیگر از سوی بانک توسعه تعاون اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه این تسهیلات به صورت سرمایه در گردش در اختیار شرکت‌های تعاونی قرار گرفته است، ادامه داد: برای این خط اعتباری استثنایی نداشتیم و به همه تعاونی‌های تولیدکننده محصولات بهداشتی مقابله با کرونا همچون البسه بیمارستانی، دستکش، ماسک، شوینده، ضدعفونی‌کننده، گان و … اختصاص یافت.

نوراله‌زاده گفت: تاکنون بخش زیادی از این ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است و ما نتیجه آن را در میزان تولیدات شاهد هستیم به گونه‌ای که مدتی است مردم در دسترسی به محصولات بهداشتی مشکلی ندارند و با کمبود مواجه نیستند. حتی بسیاری از این تعاونی‌های تولیدی، توان صادرات این محصولات را هم پیدا کرده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین در یک اقدام حمایتی دیگر، به کارگاه‌های غیر از تعاونی که تولیدکننده محصولات بهداشتی مقابله کرونا هستند، ۲۶ میلیارد تومان وام اختصاص داده ایم.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *