ثبت نام وام یک میلیون تومانی کرونا از امروز سه شنبه 4 آذر ماه جاری درحالی آغاز شد که کمرمردم پس از ماه ها بیکاری و بی درآمدی حاصل از شیوع بیماری همه گیر کرونا باید زیر فشار گرانی و افزایش قیمت همه ملزومات خود به ویژه کالاهای اساسی شکسته شود.

به گزارش برات نیوز، وزارت رفاه که مسوولیت ایجاد رفاه و آرامش برای مردم را عهده دار است اعلام کرده که مشمولان دریافت وام یک میلیونی کرونا می توانند از امروز کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت‌شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند.

وام یکی میلیونی دردی از مردم دوا نمی کند

اما سووال ما از مسوولان وزارت رفاه این است که با توجه به سلطنت 9 ماهه کرونا بر زندگی مردم و بیکاری و کم درآمدی که ارمغان این ویروس منحوس بوده حالا باید این مردم درگیر این حجم از افزایش قیمت ها و گرانی ها باشند و آیا اعطای این وام یک میلیونی کرونا که آن را هم پس خواهید گرفت درمان کدامیک از دردهای آن هاست .

مردمی که باید حداقل‌های زندگی از جمله مرغ، برنج، روغن و سایر ملزومات خود را با افزایش قیمت چند برابری تهیه کنند شاید پرداخت این وام یکی میلیونی تنها برای دو یا سه بار خرید رفتن آن ها و تهیه اولیه های زندگیشان باشد.

بیشتر بخوانید: امهال در بازپرداخت تسهیلات بانکی وام کرونا

با ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش فشار اقتصادی به خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه و البته بعد از پافشاری مجلس به پرداخت یارانه های حمایتی به مردم، دولت اعلام کرد که به 11 میلیون خانوار مجدداً وام یک میلیونی پرداخت خواهد کرد ضمن اینکه به مدت 4 ماه نیز ماهانه 100 هزار تومان به 30 میلیون نفر می پردازد.

ثبت نام افرادی که در دوره قبل هم وام کرونا دریافت کردند

طبق اعلام وزارت رفاه، تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند، می‌توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا باشند.

نکته مهم اینجاست که افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

متقاضیان صرفاً باید کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت‌شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره 6369 ارسال نمایند، شهروندان عزیز تنها یک بار پیامک ارسال کنند.

مهلت متقاضیان وام یک میلیونی برای ارسال پیامک به سر شماره 6369 از امروز سه شنبه 4 آذر شروع شده و تا هفته آینده سه‌شنبه 11 آذر ادامه خواهد داشت.

اعلام نتایج وام یک میلیون تومانی کرونا هفته سوم آذر ماه جاری

طبق اعلام وزارت رفاه،‌ پس از پایان مهلت ارسال پیامک توسط سرپرست خانوارها، یک هفته از 12 آذر تا 19 آذر، داده‌های اطلاعاتی پایش خواهد شد.

در هفته سوم از 20 آذر الی 27 آذر به پیامک‌های دریافتی مشمول با سرشماره v.refah پاسخ داده می‌شود.

‌بازپرداخت تسهیلات وام یک میلیون تومانی کرونا با نرخ کارمزد 4 درصد از محل باقی‌مانده منابع بسته جبرانی مصوب جلسه دوازدهم مورخ 1399/01/09 ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط 30ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود.

ضمن اینکه کمک بلاعوض (ماهانه مبلغ یک‌میلیون ریال به‌ازای هر یک از اعضای خانوار) از آذرماه تا پایان سال جاری به‌مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود. تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال 1399 درنظر گرفته می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *