« هامر EV »، وانت برقی بسیار مورد انتظار شرکت GMC سرانجام در 20 اکتبر گذشته رونمایی شد.

به گزارش برات نیوز، این خودرو که به تازگی رونمایی شده‌است؛ 98 درصد از آمادگی لازم برای شروع فرایند تولید گسترده را دارد. این وانت تمام برقی در ابتدا قرار بود که در شروع سال 2020 به معرفی همگانی برسد؛ اما این وعده به علت نگرانی‌های مربوط به همه‌گیری ویروس کرونا به تاخیر افتاد.

تاخیر رونمایی از هامر EV

هامر EV هنوز برای فرایند تولید آماده نیست

در هر حال، با وجود همه‌ی تاخیرهای به وجود آمده و حواشی ایجاد شده حول رونمایی این خودرو؛ به نظر می‌رسد که وانت برقی که به نمایش عمومی درآمده‌است با وجود آن‌که بسیاری از ویژگی‌های لازم برای تولید انبوه را دارد، اما هنوز کاملا آماده نیست.

این ادعا با توجه به گزارش منتشرشده در طی مصاحبه اخیر مدیر پروژه طراحی هامر EV در شرکت جنرال موتورز؛ یعنی «جان مک» مطرح شده‌است. او در این گزارش اشاره ‌کرده‌است که این خودرو 98 از فرایندهای لازم برای رسیدن به تولید را طی کرده‌است و فاصله زیادی را با عرضه در بازار ندارد. اما هنوز هم تغییراتی ، هر چند اندک، در برخی جزئیات برای دست‌یابی به محصولی مطمئن مورد نیاز است.

آماده نبودن هامر EV برای تولید انبوه

مدیر طراحی هامر EV تاکید می‌کند که این تغییرات بسیار جزئی هستند و تیم طراحی قصد دارد با ظرافت بیشتر این اشکالات را برطرف کند. این تغییرات به صفحات ترمز، درب عقب و شاسی خودرو مربوط می‌شود اما با این حال آن‌قدر جزئی هستند که ممکن است هیچ‌گاه مورد توجه هیچ خریداری قرار نگیرد.

مطمئنا شرکت GMC فرصت زیادی برای ایجاد تغییر در هامر EV دارد؛ چرا که این پیکاپ تا پاییز سال 2021 به بازار فروش راه پیدا نخواهد‌کرد. با وجود آن‌که مشکل خاصی برای شروع تولید این خودرو وجود ندارد، ممکن است کمی عجیب به نظر برسد که چرا هنوز این فرایند کلید نخورده‌است. روند کاری شرکت GMC بر اساس تولید تعداد زیادی نمونه‌ اولیه و انجام آزمون و خطا برای رسیدن به بهترین شرایط است.

بیشتر بخوانید: خودروی Innotruck ؛ کامیونی از آینده

چگونگی ارتقا پیشرانه در خودرو برقی جدید

شرکت GMC بیان کرده‌است، وقتی که هامر EV به تولید گسترده برسد؛ اولین کامیون با قدرت 1 هزار اسب بخار و گشتاور تقریبی 11 هزار و پانصد پوند-فیت خواهد بود. این شرکت فیلمی از عملکرد این کامیون را منتشر کرده‌است، اما قسمت مربوط به حرکت این خودرو در سرعت‌های بالا به وسیله کامپیوتر شبیه‌سازی شده‌بود؛ در نتیجه هنوز به صورت کامل مشخص نیست که شرکت GMC چه میزان در تقویت پیشرانه‌ کامیون‌های خود موفق بوده‌است. خودروی موجود در این ویدئو یکی از نمونه‌های اولیه هامر EV است که تنها حرکت آن در سرعت پایین به ما نشان داده ‌می‌شود.

مشخص نبودن وضعیت ارتقا پیشرانه هامر Ev

به تازگی رقابت سخت و برق‌آسایی میان شرکت‌های فورد، ریویان و تسلا بر سر تولید وانت‌های برقی شکل گرفته‌است و قطعا شرکت جنرال موتورز هم تحت فشار ناشی از این رقابت قرار گرفته‌است و سعی دارد که هر چه سریع‌تر محصولی را در این زمینه روانه بازار کند؛ اما انتظار نمی‌رود که این محصول در جریان اصلی فروش قرار بگیرد. نسخه اولیه این وانت برقی توانایی آن را دارد که در طول تنها 3 ثانیه از 0 به 60 مایل بر ساعت برسد.

هامر EV در حدود 112.5 هزار دلار قیمت دارد و تنها در رنگ سفید عرضه می‌شود. مدل ارزان‌تر این خودرو اما تا سال 2023 عرضه نخواهد شد، اما پیش‌بینی می‌شود که در حدود 80 هزار دلار قیمت داشته‌باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *