شرکت داروسازی هندی هیترو به عنوان تولیدکننده واکسن کرونای روسیه معرفی شد.

به گزارش برات‌نیوز به نقل از الجزیره، کشور روسیه اخیرا شرکت داروسازی هندی هیترو را به عنوان تولیدکننده خود معرفی کرد. این شرکت قرار است بیش از 100 میلیون دوز واکسن برای روسیه تولید کند.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت داروسازی هندی هیترو  قرار است سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن «اسپوتنیک ۵» را برای روسیه تولید کند.

این شرکت داروسازی که یکی از برترین شرکت‌های هندی در زمینه داروسازی شناخته می‌شود، قرار است از ابتدای سال 2021 تولید واکسن کرونای روسیه را آغاز کند.

این صندوق همچنین اعلام کرده است واکسن اسپوتنیک۵ در کشورهای برزیل، چین و کره جنوبی هم به تولید انبوه خواهد رسید.

کارایی 95 درصدی واکسن کرونای روسیه

مدیر صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، کیریل دیمیتریف در رابطه با کارایی این واکسن اعلام کرد: مطمئن هستم «اسپوتنیک ۵» به یک بخش جدانشدنی از سبد واکسن هر کشوری تبدیل می‌شود که تمایل به حفاظت از شهروندانش در برابر ویروس کرونا دارد.

طبق بررسی‌های صورت گرفته از نتایج اولیه آزمایش‌های بالینی، اسپوتنیک۵ 95 درصد در مقابله با ویروس کووید19 کارایی دارد.

روسیه بهای این واکسن را برای بازارهای بین‌المللی به ازای هر دوز 10 دلار تعیین کرد. این قیمت حتی از قیمت واکسن‌های بیوان تک و مدرنا کمتر است.

هم‌اکنون سومین مرحله از آزمایش بالینی واکسن کرونای روسیه با حضور حدود ۴۰ هزار داوطلب در حال انجام است. گفتنی‌ست که این مرحله، آخرین مرحله آزمایش این واکسن به‌شمار می‌رود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *