اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

واکسن کرونا تا آبان در دسترس قرار می‌گیرد

واکسن کرونا

واکسن کرونا به آزمایش انسانی رسیده است و در آخرین خبرها خواندیم که توسط تیمی پژوهشگر در انگلستان در حال گذارندن مراحل آخر آزمایش است. به نظر می‌رسد که این تیم به نتایج خوبی هم رسیده‌اند.

به‌گزارش برات نیوز، آکسفورد اعلام کرده است که آزمایش واکسن کرونا که بر پایه پروتئین‌های تنباکو است، موفق شده مرحله آزمایش انسانی را با نتایج خوبی پشت سر بگذارد. تیم پژوهش آکسفورد و محققان موسسه ملی سلامت انگلستان، در هند مستقر شده‌اند و آزمایشات مربوط به واکسن کرونا را در کشورهای آفریقایی و برزیل آزمایش کرده‌اند. این واکسن تاکنون نتیجه منفی نداشته است. پیش از مرحله آزمایش انسانی، این تیم واکسن ساخته‌شده را روی ۶ میمون مبتلا به کرونا آزمایش کردند و خوشبختانه همه میمون‌ها نتایج خوبی را نشان دادند. آکسفور تاکید کرده است که نتیجه خوبی را که از سیستم ایمنی بدن حیوانات گرفتیم از سیستم ایمنی بدن انسان نیز خواهیم گرفت.

آکسفورد اعلام کرده است که این واکسن تقریبا تا ماه آبان یا آذر در دسترس همگان قرار خواهد گرفت و قیمت تقریبی آن حدود ۱۳ دلار (تقریبا ۳۰۰ هزار تومان) است که از نظر آکسفورد این قیمت بسیار منطقی است. در واقع این واکسن برای بیماری مرس ساخته شده است که در سال ۲۰۱۲ رواج داشت. حالا این واکسن بهترین گزینه پیش رو برای مقابله با کرونا است. آکسفورد قصد دارد در مرحله اول تولید ۱۷ هزار دوز از این واکسن را تولید کند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید