فناوری

واکسن کرونا شرکت مدرنا ، وارد فاز سوم تحقیقات شد

واکسن کرونا شرکت مدرنا ، وارد فاز سوم تحقیقات شد

مدرنا «Moderna»، یک شرکت زیست‌فناوری است که از همان اوایل شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، تحقیقات خود برای تولید واکسن این ویروس را آغاز کرده‌است. حال در روزهای اخیر اخبار جدیدی از واکسن کرونا شرکت مدرنا به گوش می‌رسد.

به گزارش برات نیوز ، همه‌گیری جهانی ویروس کرونا تا کنون یکی از بدترین بحران‌هایی ‌است که بشر در دوران مدرن با آن مواجه شده‌است. در نتیجه این بحران گسترده، تعداد بسیار زیادی از انسان‌ها در سراسر دنیا جان خود را از دست داده‌اند. اما تنها نتیجه این بیماری مرگ و میر انسان‌ها نبوده‌است. بسیاری از مردم جهان که حتی به این بیماری دچار نشده‌اند؛ در اثر رکود اقتصادی حاصل از همه‌گیری کرونا، شغل خود را از دست داده‌اند و هر روز هم کسب‌وکارهای بیشتری رو به نابودی کشیده می‌شوند.

شتاب فوق‌العاده محققان برای ساخت واکسن کرونا
مشکلاتی که ویروس کرونا در سراسر جهان به وجود آورده‌است، محققان را به سمت شتاب برای ساخت واکسن این ویروس سوق می‌دهد

تمامی این مشکلات و مسائل، محققان را به سمتی سوق می‌دهد که با شتابی فوق‌العاده برای ساخت واکسن ویروس کرونا تلاش کنند و بتوانند شرایط را به حالت عادی بازگردانند. شرکت مدرنا یکی از این شرکت‌های تحقیقاتی بوده‌است که تا به حال توانسته موفقیت خوبی در زمینه ساخت واکسن ویروس کرونا کسب کند و واکسن تولیدی خود را به مراحل خوبی از تحقیقات برساند.

بیشتر بخوانید: واکسن مادرنا؛ 45 نفر دربرابر کرونا ایمن شدند

تست‌های موفقیت آمیز واکسن کرونا شرکت مدرنا روی بیماران داوطلب

خوشبختانه به نظر می‌رسد که تا به حال همه‌چیز در روند تولید واکسن کرونا شرکت مدرنا به بهترین نحو پیش رفته‌است و آن‌ها اخیرا فاز سوم تحقیقات خود را روی این واکسن آغاز کرده‌اند. این مرحله از تحقیقات به بررسی میزان اثربخشی واکسن در جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ اختصاص دارد. در مراحل پیشین تحقیقات این شرکت، واکسن با موفقیت روی تعدادی از بیماران تست شده‌است که بدن این بیماران پس از دریافت واکسن، شروع به ساخت آنتی بادی‌های لازم برای مبارزه با ویروس کرده‌است.

تست موفقیت آمیز واکسن کرونا شرکت مدرنا روی داوطلبان
شرکت مدرنا در فاز سوم تحقیقات واکسن کرونا، بیش از ۳۰ هزار داوطلب را مورد آزمایش قرار می‌دهد

اگرچه تعداد شرکت‌کنندگان در مراحل پیشین این تحقیقات چندان زیاد نبود؛ اما انتظار می‌رود که در فاز سوم، حداقل ۳۰ هزار داوطلب در طی ۱۰۰ فرایند تحقیقی که به صورت مجزا در نقاط مختلف آمریکا انجام می‌گیرد، شرکت داشته‌باشند. نیمی از این شرکت‌کنندگان در این تحقیقات، پلاسبو یا دارونما دریافت می‌کنند و واکسن حقیقی مورد آزمایش، تنها به نیمی از شرکت‌کنندگان داده‌می‌شود. اما برای انجام عادلانه‌ی تحقیقات هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان و محققان از این‌که چه کسانی واکسن حقیقی را دریافت می‌کنند، اطلاع ندارند.

روند تولید این واکسن با سرعت خیره‌کننده‌ای در حال پیشرفت است به صورتی که این سرعت در مورد هیچ‌یک از واکسن‌های دیگر تا به حال مشاهده نشده‌است. اما هنوز هم مدت اثربخش بودن واکسن کرونا شرکت مدرنا به عنوان سوال اصلی مطرح است. برخی از مطالعات نشان‌ می‌دهند که آنتی بادی‌هایی که توسط بدن بیماران ساخته می‌شود ماندگاری بالایی ندارند. بنابراین باید گفت که با وجود تحقیقات فراوان در این زمینه، هنوز هم اطلاعات زیادی از ویروس کرونا بر محققان پوشیده مانده‌است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید