تکنولوژی

احتمال واگذاری اپلیکیشن تیک تاک به مایکروسافت

به تازگی ار جانب دولت ایالات متحده آمریکا، عنوان شد که ممکن است دسترسی به اپلیکیشن تیک تاک در این کشور مسدود شود. این اقدام در جهت کشمکش‌های اخیر دولت آمریکا و چین است که پیش از این هم به دلیل این اختلافات، اقدامات دیگری در حوزه اقتصاد الکترونیک مانند محدودیت فروش محصولات هوآوی در آمریکا انجام گرفته‌بود. حالا شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت از این فرصت به نفع خود استفاده کرده‌است و پیشنهاد واگذاری تیک تاک به مایکروسافت را به صاحب امتیاز این اپلیکیشن ارائه کرده‌است.

احتمال فراوان واگذاری تیک تاک به مایکروسافت
شرکت مادر اپلیکشین تیک تاک، از سوی دولت آمریکا تحریم شده‌است و اوضاع اقتصادی آن در کشور آمریکا رو به وخامت می‌رود

به گزارش برات نیوز، کمپانی چینی بایت‌دنس «ByteDance» که مالکیت اپلیکیشن تیک تاک را در اختیار دارد، مانند چند شرکت دیگر اخیرا وارد اختلافات و تنش‌های میان دولت آمریکا و چین شده‌است و این درگیری می‌تواند مشکلات بزرگی را برای تیک تاک ایجاد کند. اما به نظر می‌آید که اوضاع برای این شرکت رو به وخامت است و ممکن است در طی این درگیری برای واگذاری مالکیت تیک تاک به شرکت‌های آمریکایی مانند مایکروسافت در تنگنا قرار بگیرد.

ترامپ می‌تواند مالکان تیک تاک را مجبور به واگذاری حق امتیاز این اپلیکیشن به یک شرکت آمریکایی مانند مایکروسافت کند

بنابر گزارش خبرگزاری بلومبرگ، ظاهرا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، این قدرت را دارد که به نحوی شرکت «ByteDance» را مجبور کند که حق امتیاز کارکرد اپلیکیشن تیک تاک در این کشور را به یک شرکت آمریکایی واگذار کند. اما چه کسی می‌تواند مالک بعدی تیک تاک باشد؟

بسیاری از کارشناسان همانند چارلز گاسپرینو که در زمینه شبکه‌های تجارت فعالیت دارد، ادعا می‌کنند که مایکروسافت یک خریدار بالقوه برای تیک تاک محسوب می‌شود. شواهدی وجود دارد که این شرکت هم‌اکنون مذاکرات خود برای تصاحب تیک تاک را آغاز کرده‌است.

با این وجود، مدیران شرکت تیک تاک ادعا می‌کنند که اگرچه صاحب امتیاز تیک تاک، یک شرکت چینی است؛ اما پایه و اساس آن در آمریکا نهاده شده‌است و تیک تاک در اصل یک شرکت آمریکایی به حساب می‌آید. اما دولت آمریکا همچنان بر اظهارات خود مبنی‌بر گمراه‌کننده بودن جهت‌گیری‌های شرکت تیک تاک پافشاری می‌کند. آن‌ها معتقد هستند که شرکت تیک تاک با استفاده از اطلاعاتی که از کاربران آمریکایی جمع‌آوری کرده‌اند، می‌توانند اهداف جاسوسی دولت چین در کشور آمریکا را عملی کنند.

واگذاری تیک تاک به مایکروسافت به دلیل درگیری این شرکت با اختلافات سیاسی
شرکت تیک تاک، خود را درگیر با اختلافات سیاسی آمریکا و چین می‌بیند و از سوی دولت آمریکا متهم به جاسوسی برای دولت چین است

جدای از درست یا نادرست بودن نگرانی‌های دولت آمریکا درباره اقدامات جاسوسی شرکت تیک تاک، حقیقت آن است که این شرکت در آتش اختلافات دولت آمریکا و چین گرفتار شده‌است و ممکن است قربانی سیاست‌های میان این دو کشور شود.

اپلیکیشن تیک تاک، کابران بسیار زیادی در کشور آمریکا دارد و در صورتی که واگذاری حق امتیاز بخش آمریکایی این شرکت به شرکت‌های دیگری مانند مایکروسافت ، ضرر بسیار قابل توجهی به شرکت تیک تاک تحمیل خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید