درحالی که روز گذشته خبر واگذاری سهام ایران مال از سوی بانک آینده اعلام شد امروز بانک مرکزی فروش این سهام را تایید نکرد.

به گزارش برات نیوز، بانک مرکزی به بانک آینده اعلام کرد که با توجه به عدم تایید فروش بخشی از سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال به شرکت حامی کیان‌سازه واگذاری این سهام منتفی است.

واگذاری 35 درصدی سهام ایران مال بدون تایید

این درحالی است که روز گذشته  بانک آینده از فروش 35 درصد از سهام ایران‌مال از طریق مزایده خبر داد.

برهمین اساس واگذاری سهام ایران مال از نظر بانک مرکزی تایید نیست و باید فروش 35 درصدی سهام این مجموعه بزرگ که یکی از 5 مال بزرگ دنیا است منتفی شود.

بیشتر بخوانید: فروش 35 درصد سهام ایران‌مال در مزایده

روابط عمومی بانک مرکزی در همین خصوص اعلام کرد: ضمن تأکید مجدد بر لزوم رعایت مقررات و ضوابط ابلاغی، بانک آینده به قید فوریت اقدام های لازم به منظور لغو واگذاری یاد شده به عمل آورد و نتایج را به این بانک اعلام کند.

درنامه بانک مرکزی به بانک آینده آمده است: آگهی مزایده عمومی واگذاری سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال در هفته‌های گذشته منتشر شد.

 همچنین بانک آینده نیز در تاریخ 14 دی ماه 99 اعلام کرد که بخشی از سهام شرکت مذکور به شرکت حامی کیان‌سازه که در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) نیز انتشار یافته است واگذار شده است.

علت منتفی شدن سهام ایران مال

درادامه این نامه آمده است که باتوجه به موارد ذکر شده واگذاری سهام شرکت ایران مال به دلیل عدم رعایت برخی ضوابط ابلاغی مورد تایید نیست.

از جمله مفاد «دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد مؤسسات اعتباری» مصوب یک‌هزار و دویست و نود و پنجمین جلسه مورخ 27 خرداد 99 شورای پول و اعتبار و وجود برخی ابهامات در نحوه واگذاری، مورد تأیید این بانک نمی‌باشد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده است که با عنایت به مراتب یاد شده و ضمن تأکید مجدد بر لزوم رعایت مقررات و ضوابط ابلاغی مقتضی است دستور فرمایید به قید فوریت اقدامات لازم به منظور منتفی کردن واگذاری یاد شده به عمل آمده و نتایج را به این بانک اعلام کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *