اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

از وب سایت عرضه ماسک رونمایی شد

وب سایت عرضه ماسک رونمایی شد

مراسم رونمایی از اولین وب سایت تخصصی عرضه ماسک کشور و تجلیل ازکارگران و تلاشگران عرصه مبارزه با کرونا برگزار شد. با برات نیوز همراه باشید.

همزمان با شیوع ویروس کرونا و با توجه به تولید محدودی که در کشور وجود داشت، اولویت اصلی سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور تولید ماسک بود تا پاسخگوی نیاز و جوابگوی مصرف کشور باشد. به همین جهت از ابتدای شیوع ویروس کرونا ستادی در بسیج اصناف کشور ایجاد و با همکاری تولیدکنندگان بخشی از کمبود کشور در خصوص ماسک تامین شد.

غلامرضا حسن پور، رییس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در این باره گفت: کسانی که درشرایط سخت چند ماه اخیربه ویژه کارگران واحدهای تولیدی ماسک وسایر زحمتکشان این عرصه، دل به خطرزده وبرای خدمت به مردم حتی در تعطیلات نوروز و سایر ایام تعطیل هیچ گاه سنگر تولید رارها نکردند، شامل این فرمایش امام رضا (ع)هستند که فرمودند دوستی با مردم نیمی ازعقل است؛ لذا تقدیر از این عزیزان کوچکترین وظیفه‌ای است که بر عهده ما است.

وی با اشاره به تولید بیش از ۵۰ میلیون ماسک توسط واحدهای تولیدی صنفی در سراسر کشور با همت بسیج اصناف گفت: روند تولید، ابتدا با ماسک پارچه‌ای شروع شد و در حال حاضر ماسک استاندارد سه لایه پزشکی، نیازهای جامعه را برطرف میکند.

حسن پور گفت: ماسک‌های تولید شده با هماهنگی بسیج اصناف و دستگاههای ذی ربط در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی، مراکز بهداشتی و درمانی و داروخانه‌ها قرار گرفته است. بخشی از این ماسک‌ها نیز بصورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت.

حسن پور اعلام کرد: اخیرا با توجه به نیاز مبرم مردم استان خوزستان به ماسک ، تعداد یک میلیون ماسک توسط یکی از کارگاه‌های تحت پوشش این سازمان تولید و به دانشگاه علوم پزشکی این استان ارسال شد.

رییس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در ادامه اظهار کرد: اخیرا با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونای وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، مسؤلیت هماهنگی، تأمین مواداولیه، تولید وتوزیع ماسک در چرخه تولید نیمه صنعتی وکارگاهی برعهده بسیج اصناف کشور قرار گرفت.

وی با اشاره به لزوم کنترل قیمت ها وکوتاه کردن دست دلالان و همچنین جلوگیری از توزیع ماسکهای غیراستاندارد گفت: امروز اولین وب سایت عرضه ماسک استاندارد به آدرس www.bamask.ir (باماسک) راه اندازی و در دسترس عموم مردم قرار گرفت.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید