دانشجویان از امروز می‌توانند برای دریافت ودیعه مسکن دانشجویی ثبت‌نام کنند. هر دانشجو، با توجه به اینکه برای کدام شهرستان تقاضای دریافت ودیعه خود را ارسال می‌کند، می‌تواند از 15 میلیون تومان تا 25 میلیون تومان ودیعه مسکن دریافت کند.

به گزارش برات‌نیوز، دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی می‌توانند از منابع معرفی شده بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در نیم‌سال جاری وام ودیعه مسکن دریافت کنند. لازم به ذکر است که این وام تنها یک بار در طول هر مقطع قابل دریافت خواهد بود.

هر دانشجو با توجه به شهر مورد تقاضا، میزان متفاوتی ودیعه  در بازه 15 ملیون تومان تا 25 میلیون تومان دریافت خواهد کرد که برای شهر تهران 25 میلیون تومان، برای سایر کلان شهرها 20 میلیون تومان و برای سایر شهرها 15 میلیون تومان درنظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید: افزایش وام دانشجویی در سال جاری

ازجمله شهرستان‌هایی که به‌عنوان کلان شهر شناخته می‌شوند می‌توان اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، کرج، قم و کرمانشاه را نام برد.

دانشجویانی که از ودیعه مسکن منابع صندوق در مقطع تحصیلی بهره‌مند هستند، امکان استفاده از ودیعه صندوق قرض‌الحسنه مهر ایران را نخواهند داشت. ثبت نام برای این ودیعه از امروز تا 15 دی ماه ادامه خواهد داشت.

دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانند برای دریافت این ودیعه درخواست کنند. از جمله شرایط دریافت این ودیعه می‌توان به تأهل فرد متقاضی، عدم استفاده از خوابگاه و دارا بودن سند تعهد و اجاره‌نامه (دارای کد رهگیری) اشاره کرد.

لازم به ذکر است که به آخرین نیم‌سال تحصیلی مجاز، وام مسکن تعلق نمی‌گیرد. همچنین در صورتی که زوجین دانشجو باشند، فقط یکی از آن‌ها می‌تواند برای وام مسکن درخواست کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *