ویروس کرونا آینده شرکت‌های اروپایی و دیگر نقاط دنیا را مبهم و اقتصاد کشورها را کوچک کرد. این ویروس آینده این شرکت‌ها را به سمت سقوط و ورشکستگی برد. طبق آخرین خبرها شرکت‌های اروپایی و خصوصا فرانسوی‌ها با احتمال ورشکستگی بیشتری طی 6 ماه آتی روبرو هستند.

خطر ورشکستگی شرکت‌های اروپایی

به گزارش برات نیوز، این بحران که بیشتر شرکت‌های متوسط و کوچک در اروپا را درگیر کرده است، 11 درصد آنها را به سمت ورشکستگی سوق خواهد داد. به این ترتیب از هر 10 شرکت یکی به دلیل ورشکستگی تعطیل خواهد شد.

نتایج تحقیقات موسسه بین المللی و تحقیقاتی مکنزی از 2200 کسب و کار کوچک و متوسط در کشورهای اروپایی فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس نشان می‌دهد شیوع ویروس کرونا درآمد بیش از 70 درصد از شرکت‌های اروپایی را کاهش داده است.

بیشترین کشورهایی که ضربه خوردند

در این میان ایتالیا و اسپانیا دو کشوری بودند که بیشترین ضربه را خوردند. درآمد 30 درصد شرکت‌های ایتالیایی و 33 درصد شرکت های اسپانیایی به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

به علاوه، حدود نیمی از این شرکت‌ها در این دو کشور که سخت‌ترین قرنطینه‌ها را داشته‌اند اعلام کردند درآمد آنها پایین آمده است.

از میان همین شرکت های آسیب دیده نظرسنجی‌ای در اواسط تابستان قبل از موج دوم کرونا و تعطیلی‌های ناشی از آن برگزار شد.

در آن بازه نیز اکثر شرکت‌ها وضع خوبی نداشتند و وضعیت اقتصادی خود را ضعیف توصیف کردند. شرکت‌های فرانسوی نیز دو برابر از دیگران درگیر آسیب‌های این بحران شده اند.

بیشتر بخوانید: کرونا 250 فروشگاه H&M را تعطیل می‌کند

در میان بخش‌های صنعتی، بخش لجستیک بالاترین تعداد ورشکستگی‌ها را خواهد داشت و پس از آن بخش‌های کشاورزی، اقامتی، خدمات غذا، خرده فروشی و عمده فروشی قرار خواهند داشت.

به این ترتیب دو سوم کسب و کارهای کوچک و متوسط اروپا طی یک سال آینده درگیر خطر ورشکستگی هستند. این ورشکستگی ها بهبود اقتصادی اروپا را هم متوقف خواهند کرد چون این کسب و کارهای کوچک و متوسط بیش از نیمی از ارزش افزوده اقتصادی در اروپا را شامل می شوند.

 ویروس کرونا علاوه بر کاهش درآمد شرکت‌های اروپایی ، باعث رکود بی سابقه در اتحادیه اروپا و منطقه یورو هم شده است.

به طوری که تولید ناخالص داخلی در این مناطق به ترتیب 11.4 و 11.8 درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی پایین آمد. پیش بینی‌های اولیه نشان می‌دهند

اقتصاد اتحادیه اروپا 8.3 درصد در 2020 به خاطر بحران کرونا کوچک می‌شود و این موضوع به دلیل آسیب‌های اقتصادی کرونا دور از انتظار نبود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *