سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که امکان ورود و شیوع کرونای برزیلی از بنادر به دلیل زمان بر بودن زمان سفر وجود ندارد .

به گزارش برات نیوز، معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: مدت زمان تردد کشتی از برزیل تا بنادر ایران حدود 40 تا 50 روز است.

با توجه به شیوع و سایه افکنی بیماری کرونا در حدود یک سال و اندی در تمامی کشورهای دنیا، میزان نگرانی مردم از مبتلا شدن به این بیماری و به خصوص انواع جهش یافته آن بسیار افزایش یافته است.

به طوری که شیوع انواع برزیلی و انگلیسی این بیماری نگرانی ها را درخصوص انجام سفرهای دریایی و ورود مسافران به کشور افزایش یافته است.

بعید بودن ورود کرونای برزیلی از طریق بنادر جنوبی

درهمین حال مردم ساکن در شهرهای بندری نگران ورود و شیوع بیماری برزیلی از کشتی های برزیلی هستند.

درهمین راستا، کوهساری خاطر نشان کرد: با توجه به طولانی بودن زمان سفراز برزیل، اگر فردی از کادر و خدمه این کشتی مبتلا باشد در این بازه زمانی بهبود یافته و دوران قرنطینه وی هم به پایان رسیده یا فوت شده‌ است.

وی درباره نگرانی‌ها ایجاد شده درباره احتمال ورود و شیوع ویروس کرونای برزیلی از بنادر جنوبی به ویژه بندر امام که اغلب کشتی‌های دارای بار غلات که مبدا آنها بزریل است و در این بندر پهلو می‌گیرند، اظهار داشت: این موضوع بسیار بعید است .

رعایت حساسیت ها درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی کشورها و بنادر

این مقام مسوول تصریح کرد: چراکه مدت زمان تردد کشتی از برزیل تا بنادر ایران حدود 40 تا 50 روز است اگر فردی از کادر و خدمه این کشتی مبتلا باشد در این بازه زمانی بهبود یافته و دوران قرنطینه وی هم به پایان رسیده یا فوت شده‌ است.

وی ادامه داد: این موضوعات درباره احتمال ورود ویروس کرونای برزیلی از بنادر جدی نیست.

کوهساری بیان کرد: البته باید توجه داشت وقتی که اغلب شهرها و مناطق کشورمان از نظر شیوع کرونا در رنگ‌بندی قرمز قرار گرفته، سایر کشورها هم می‌توانند این حساسیت‌ها را برای تردد کشتی‌های ایرانی در بنادر خود داشته باشند.

عدم احتمال شیوع ویروس برزیلی از تردد کشتی ها

معاون سازمان بنادر تاکید کرد: مردم شهرهای بندری، نگران احتمال شیوع ویروس برزیلی ناشی از تردد کشتی‌ها ازاین مبدا نباشند.

این مقام مسوول گفت: با توجه استانداردهایی که خدمه کشتی رعایت می‌‌کنند بسیار بعید است که به صورت گروهی به ویروس کرونا مبتلا شوند یا اینکه خدمه‌ای که مبتلا بوده را به همراه داشته باشند.

این مقام مسوول تصریح کرد: از سوی دیگر پس از شیوع ویروس کرونا، فرمانده و کاپیتان هر کشتی اجازه پیاده شدن خدمه در بنادر را نمی‌دهند.

عدم گزارش ابتلای نیروهای کار کشتی های ایرانی و خارجی

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون کشتی آلوده به کرونا در بنادر ایران پهلو گرفته‌است، تاکید کرد: هیچ یک از بنادر در این وضعیت قرار نگرفتند و در حال حاضر تمام بنادر در شرایط عادی به سر می‌برند.

به گفته معاون سازمان بنادر، هیچ موردی از ابتلای نیروی‌های کار کشتی‌های ایرانی و خارجی در بنادر گزارش نشده‌است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *