با توجه به وجود مشکلات بسیار در بخش کشاورزی در کشور، وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشته که ایران می تواند هاب کشاورزی منطقه باشد.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که بخش کشاورزی کشور درحوزه آمایش زمین، الگوی کشت و تنظیم بازار دچار مشکلات بسیاری است .

ازطرفی متخصصان و فعالان این حوزه براین باورند که اصلی ترین مشکل بخش کشاورزی بحث مدیریت است که به درستی دراین حوزه اجرایی نشده است.

فراهم نبودن زنجیره تولید، تامین وارزش موجب شده تا بخش کشاورزی در کشور ما از رشد و توسعه روزافزون خود واماند.

این درحالی است که در دنیا صنعت کشاورزی روز به روز در حال پیشرفت و توسعه بوده و با استفاده از فناوری های روز دستاوردهای بزرگی را کسب می کنند.

دراین میان و با توجه به وجود مشکلات عدیده در بخش کشاورزی کشور،وزیر جهاد کشاورزی اعلام داشته که ایران می تواند هاب کشاورزی منطقه باشد.

تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر قابلیت افزایش صادرات محصولات کشاورزی ایران

درهمین راستا، وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم خاطر نشان کرد:

با همکاری وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی اقتصادی می توانیم صادرات محصولات کشاورزی و تعامل با همسایگان را افزایش دهیم و تبدیل به هاب کشاورزی تجاری در منطقه شویم.

سید جواد ساداتی نژاد در شورای معاونین وزارت جهاد کشاورزی که با حضور مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهار کرد:

 با توجه به ظرفیت های کشورهای همسایه و با همکاری وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی اقتصادی می توانیم صادرات محصولات کشاورزی و تعامل با همسایگان را افزایش دهیم و تبدیل به هاب کشاورزی تجاری در منطقه شویم.

بیشتر بخوانید: کشاورزی بی سرپرست در دولت دوازدهم

ضرورت تکمیل بسته‌های نیازهای تکنولوژیک بخش کشاورزی

وی درادامه تاکید کرد:

معاونین وزارتخانه لازم است بسته ظرفیت های صادراتی، وارداتی و نیازهای تکنولوژیک بخش کشاورزی را آماده کنند.

ساداتی نژاد تصریح کرد:  با آماده سازی بسته های مذکور، این بسته ها در اختیار معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه قرار گیرد و این وزارت بتواند نیازها و ظرفیت های بخش کشاورزی را به سفارتخانه ها ارجاع دهد.

در این جلسه، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران نیز بر گسترش همکاری های کشاورزی ایران با کشورهای همسایه، تاکید کرد.

 وی همچنین خواستار معرفی پتانسیل های صادراتی ایران و نیازهای وارداتی بخش کشاورزی به وزارت امور خارجه شد.

ضرورت ارائه راهکار برای کاهش خروج ارز از کشور

صفری ارائه راهکارهای کاهش خروج ارز از کشور از طریق معرفی و انتقال تکنولوژی‌های مورد نیاز بخش کشاورزی به داخل کشور با کمک وزارت امور خارجه را ضروری دانست.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران همچنین بر لزوم برگزاری جلسات تخصصی با حضور معاونین و روسای سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی با معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز تاکید کرد.

براساس این گزارش، در این جلسه معاونین وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از عملکرد حوزه مسئولیت خود ارائه کردند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *