اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

وضعیت قرمز کرونایی استان مازندران

وضعیت قرمز کرونایی مازندران

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر وضعیت قرمز کرونایی مازندران در ۶ روز گذشته گفت: مردم از سفر غیرضروری به مازندران جداً خودداری کنند چرا که شیب صعودی وضعیت بستری و ابتلا به بیماری در این استان نگران‌کننده است.

به‌گزارش برات نیوز، سیدعباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در رابطه با این موضوع گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند. در همین مدت ۳۲۹ نفر از افراد مشکوک بستری‌شده‌ از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

موسوی اضافه کرد: هم‌اکنون ۱٫۵۲۵ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند. برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و کاهش بیماری باید همه مردم ماسک بزنند و دستورالعمل‌های بهداشتی مانند شستن مکرر دست‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

بیشتر بخوانید: مراسم محرم در کنار کرونا برگزار می شود

به استان مازندران سفر نکنید

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر وضعیت قرمز کرونایی مازندران از مردم خواسته است که جدا از سفر غیرضروری به مازندران خودداری کنند.

او با اشاره به موج شدید شیوع کرونا در کشور گفت: ۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری به این موضوع اشاره کرده که، استان مازندران از تیرماه با موج شدید شیوع بیماری مواجه شده است، به طوری که ۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. موارد بستری و ابتلا به کرونا در استان مازندران ظرف ۶ هفته گذشته بیش از ۴ برابر افزایش پیدا کرده است و شیب صعودی وضعیت بستری و ابتلا به بیماری در این استان نگران‌کننده است.

بر اساس اعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر ۳۲۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند. در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید بستری و ۴۶ بیمار هم ترخیص شدند، ۵۱ بیمار نیز در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند. در حال حاضر، ۱۸۵۴ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیرنظر دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، بستری هستند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید