با توجه به رکود حاکم بر بازار خودرو و انتظار متقاضیان برای کاهش چشمگیر قیمت ها، خرید و فروش خودرو دربازار به صفر رسیده و وضعیت نمایشگاه‌داران خودرو نامناسب است.

به گزارش برات نیوز، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره وضعیت بازار اظهار کرد: هیچ معامله‌ای در بازار آزاد انجام نمی شود و خرید و فروش‌ خودرو به صفر رسیده است.

نعمت الله کاشانی نسب درادامه خاطر نشان کرد: رکود در بازار خودرو و عدم انجام خرید و فروش خودرو مختص به یک نمایشگاه دار نیست و تمام نمایشگاه داران به این وضعیت دچار شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه معاملات خودرو صفر شده اعلام کرد: در شرایط فعلی تنها قیمت‌ها در فضای مجازی اعلام می‌شود و حتی در این فضا هم خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد و وضعیت نمایشگاه‌داران خودرو نامساعد شده است .

به گفته کاشانی نسب، چنین وضعیتی در بازار خودرو سابقه نداشته و نمایشگاه داران بسیار متضرر شده اند.

نابه سامانی بازار خودرو و وضعیت نمایشگاه‌داران خودرو

متضرر شدن نمایشگاه داران خودرو در حالی رخ داده که قیمت خودروها به شکل نجومی افزایش یافته بود و مردم دیگر توان خرید ارزان ترین خودروهای داخلی را با قیمت جدید نداشتند.

بازار خودرو حدود یکسالی بود که افسارگسیخته می تاخت و روند صعودی را در پیش گرفته بود و هیچ نظارتی نیز بر این بازار نا به سامان انجام نمی شد .

از طرفی هم خودرو سازان داخلی دائما از به صرفه نبودن تولید خودرو با توجه به هزینه ها گلایه مند بودند و تقاضای افزایش قیمت خودرو داشتند.

بیشتر بخوانید: دهمین قرعه کشی ایران خودرو کلید خورد

اما حالا این رکود شاید کمی آرامش را به بازار برگرداند و اتخاذ سیاست های درست برای مدیریت و کنترل این بازار نیز شاید سرو سامانی به این بازار دهد.

وی افزود: نزدیک به یک ماه است که نمایشگاه داران هیچ درآمدی ندارند و امید داریم در آینده قیمت‌ها به ثبات برسد.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با تاکید بر اینکه قیمت ها تا زمانی که خودروسازان خودروهای تولید خود را به بازار عرضه نکنند، به ثبات نمی‌رسد،گفت: به دلیل عدم ثبات قیمت خودرو،مردم از خرید خودداری می‌کنند،از سوی دیگر فروشنده در بازار وجود دارد.

تغییرات قیمت خودرو ناشی از نوسانات نرخ ارز است که به شدت در بازار خودرو تاثیر گذاشته است و وضعیت نمایشگاه‌داران خودرو را نابه سامان کرده است.

غیر قانونی بودن پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های غیر سازنده قانونی

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو همچنین اظهار کرد:پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های غیر سازنده قانونی نیست و مردم نباید به آن‌ها اعتماد کنند.

کاشانی نسب در خصوص ثبت نام اقساطی خودروهای جدید توسط خودروسازان گفت: در صورت پیش فروش از سوی خودروسازان، مردم با اعتماد به آنها اقدام به ثبت نام خودرو می کنند.

وی درادامه گفت: خودروسازانی مانند ایران خودرو، سایپا، مدیران خودرو و بهمن موتور از جمله خودروسازان دارای مجوز هستند اما شرکت های دیگر به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ادامه داد: پیش فروش خودرو توسط غیر سازنده قانونی نیست، واردات هم آزاد نیست و مردم نباید اعتمادی به شرکت های فروشنده خودرو داشته باشند.

بازار منتظر تحویل ۴۰ هزار خودرو تا پایان آذر

بر اساس این گزارش، کاهش قیمت خودرو در هفته گذشته نیز ادامه داشت.

وضعیت نمایشگاه‌داران خودرو مناسب نیست و فقط کسانی که برای مصرف شخصی نیاز به خودرو دارند برای خرید خودرو اقدام می‌کنند.

 خرید برای سرمایه‌گذاری در این حوزه تقریباً به صفر رسیده است.

در همین حال کارشناسان حوزه بازار معتقدند، بازار خودرو منتظر تحویل 40 هزار خودرو ثبت نامی تا پایان آذرماه است و فعلا در رکود به سر می برد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *