نسخه بازسازی شده‌ی بازی شاهزاده پارسی یا همان Prince of Persia، مدتی قبل رونمایی شد و طرفداران به شدت منتظر عرضه آن هستند. به تازگی کارگردان این عنوان مورد انتظار و البته حاشیه ساز، اعلام کرده که نسخه بازسازی شده شاهزاده پارسی، به نسخه اصلی و قدیمی آن وفادار خواهد بود و سعی می‌کند همان مسیر شیرین گذشته را برای این عنوان نیز در پیش بگیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با رسانه برات نیوز همراه باشید.

شرکت یوبی‌ سافت (Ubisoft) در هفته‌های گذشته یک مراسم یا یک رویداد آنلاین به نام یوبی سافت فروارد (Ubisoft Forward) برگزار کرد و قصد داشت در آن برنامه، عناوین پیش روی خود را به بازی‌بازان و طرفداران معرفی نماید. یکی از بازی‌هایی که در آن رویداد معرفی شد و طرفداران را خوشحال و در عین حال، ناراحت کرد، نسخه بازسازی شده بازی شاهزاده پارسی یا Prince of Persia: The Sands of Time بود.

برای کسانی که با سری بازی‌های Prince of Persia آشنایی چندانی ندارند، باید توضیح دهیم که اولین نسخه از این سری محبوب و سابقه دار، در سال 1989 منتشر شد و توانست با عناصر منحصر به فرد و خوب خود، طرفداران بسیاری را برای خود به دست آورد. نکته جالب در مورد بازی Prince of Persa این بود که سازندگان غربی آن برای انتخاب شخصیت اصلی و حال و هوای بازی ویدیویی‌شان، به سراغ یک شاهزاده پارسی یا ایرانی بروند و داستان خود را در دوره‌ای کهن از تاریخ کشور ایران روایت نمایند. اما دوره‌ی مدرن بازی شاهزاده پارسی از زمانی آغاز شد که شرکت یوبی‌ سافت در سال 2003، نسخه‌ ریبوت این عنوان را با نام Prince of Persia: The Sands of Time منتشر کرد. این بازی با داستان جذاب، معماهای حساب شده، سکوبازی (پلتفرمینگ) چالش برانگیز، مبارزات و اکشن هیجان انگیز و نفس گیر و البته مکانیک‌های منحصر به فرد و بی نظیر مربوط به زمان، توانست خیلی سریع برای خود طرفداران بسیاری را به دست آورد و یک نسل کاملا جدید نسبت به بازی‌های قدیمی را به سمت خود بکشاند. تا سال 2010، نسخه‌های مختلفی از سری نوین شاهزاده پارسی ساخته و منتشر شد و آخرین نسخه نیز در سال 2010 با نام Prince of Persia: The Forgotten Sands به دست بازی‌بازان و طرفداران رسید. با این حال، از آن زمان تا سال 2020 (حدود 10 سال)، خبری از نسخه جدید سری شاهزاده پارسی نبوده و با این که طرفداران این سری به شدت محبوب همیشه ساخت یک نسخه جدید و خوب را از یوبی سافت می‌خواستند، اما این شرکت توجه خاصی به خواهش طرفداران و بازی‌بازان نمی‌کرد. این داستان تا جایی دنبال شد که شرکت یوبی‌ سافت در رویداد اخیر خود، نسخه بازسازی شده بازی شاهزاده پارسی سال 2003، یعنی عنوان Prince of Persia: The Sands of Time را معرفی کرد. نسخه بازسازی شده Prince of Persia: The Sands of Time که شاید بهترین نسخه شاهزاده پارسی از نگاه طرفداران باشد، در حالی معرفی شد که بازی‌بازان از رخ دادن این اتفاق بسیار خوشحال و هیجان زده شدند اما این خوشحالی و هیجان، به مدت طولانی در جریان نبود!

گرافیک نسخه بازسازی شده شاهزاده پارسی
نسخه بازسازی شده بازی شاهزاده پارسی در نمایش معرفی خود، به هیچ عنوان خوب و زیبا به نظر نمی‌رسید. کیفیت گرافیکی و بصری این عنوان به مانند عناوین نسل قبل بود. با این حال، یوبی سافت قول بهبود گرافیکی را داده است.

نسخه بازسازی شده بازی شاهزاده پارسی در نمایش معرفی خود، به هیچ عنوان خوب و زیبا به نظر نمی‌رسید. کیفیت گرافیکی و بصری این عنوان به مانند عناوین نسل قبل بود و گویی بازی در سال 2010 ساخته شده است! علاوه بر این، از آن جایی که یوبی‌ سافت کار ساخت نسخه بازسازی شده Prince of Persia: The Sands of Time را به دست یک استودیوی تازه تاسیس خود در هندوستان سپرده است، طراحان هنری بازی از اشاره‌های مختلفی که به فرهنگ و تاریخ پارس (ایران) شده بود، حذف کرده بودند و به جای آن، شخصیت‌های اصلی و فرعی را به مانند هندی‌ها طراحی کرده‌اند! این موارد باعث شد تا طرفداران ایرانی سری شاهزاده پارسی، از رونمایی نسخه بازسازی شده Prince of Persia: The Sands of Time بسیار ناامید و غمگین شوند. با این حال، شاید با خبری که امروز برای این افراد داریم، بتوان امید بیشتری به این عنوان در حال ساخت داشت و به تجربه آن به یاد نسخه قدیمی، راضی شد.

یکی از مهمترین سوالاتی که از همان زمان معرفی نسخه بازسازی شده شاهزاده پارسی برای بازی‌بازان و طرفداران به وجود آمد، این بود که سازندگان جدید، چگونه قصد دارند این عنوان را بسازند؟ آیا تمرکز بیشتری روی نسخه کلاسیک و قدیمی انجام خواهد شد یا ایده‌های جدید، نقش پررنگ تری در ساخت و توسعه بازی جدید دارند؟ کارگردان این بازی، یعنی Pierre-Sylvain Gires می‌گوید که یوبی‌ سافت قطعا روی وفادار بودن به نسخه اصلی و قدیمی، تمرکز بیشتری دارد اما این در حالی است که بهبودهای مهم و حیاتی برای بازی جدید و بازسازی شده، فراموش نمی‌شوند و تیم توسعه با ایده‌های جدیدی وارد عمل شده است. کارگردان نسخه بازسازی شده شاهزاده پارسی این چنین توضیح می‌دهد:

ما به طرح کلی و خط داستانی بازی اصلی متصل خواهیم بود. با این حال، ما یک سری تغییرات را وارد گیم‌پلی کردیم و تمام صحنه‌های سینمایی را از ابتدا ساختیم. زمانی که بحث بر سر گیم‌پلی می‌رود، ما روی سه دوربین Cs، کنترل‌ها، دوربین و مبارزات تمرکز کرده‌ایم. ما کار روی سیستم دوربین را از ابتدا آغاز کردیم و آن را ارتقا دادیم. ما مبارزات را با معرفی کردن یک سیستم چند هدفه (هدف گیری چندتایی) ارتقا دادیم. ما همچنین یک سری حرکات آکروباتیک جدید برای شاهزاده اضافه کردیم. به عنوان نتیجه گیری می‌توانیم بگوییم که ما به نسخه اصلی وفادار مانده‌ایم اما برای مدرن سازی کردن بازی، آن را با بهبودهایی مواجه کردیم.

گیم‌پلی بازی شاهزاده پارسی
یکی از مهمترین سوالاتی که از همان زمان معرفی نسخه بازسازی شده شاهزاده پارسی برای بازی‌بازان و طرفداران به وجود آمد، این بود که سازندگان جدید، چگونه قصد دارند این عنوان را بسازند؟

هنوز نمی‌دانیم که آیا نسخه بازسازی شده بازی شاهزاده پارسی یا Prince of Persia: The Sands of Time به صورت مجموع یک عنوان خوب و قابل قبول است یا خیر؟ تا زمانی که بازی منتشر نشده و آن را تجربه نکرده‌ایم، نمی‌توانیم درباره این موضوع نظر خاصی دهیم. با این حال، بیایید امیدوار باشیم که با توجه به صحبت‌های کارگردان بازی و البته ایمانی که به سری شاهزاده پارسی داریم، Prince of Persia: The Sands of Time یک عنوان خوب و به یادآوردنده‌ی عناوین قدیمی سری باشد.

بازسازی شاهزاده پارسی یا Prince of Persia: The Sands of Time در تاریخ 21 ماه ژانویه سال 2021، مصادف با پنج شنبه، دوم بهمن ماه سال 1399 برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا نسخه نینتندو سوییچ این عنوان در دست ساخت قرار دارد یا خیر.

نظر شما در مورد بازی شاهزاده پارسی و نسخه بازسازی شده آن چیست؟ آیا به این بازی ویدیویی امید دارید؟ نظرات خوب خود را با برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *