ولوو بدون شک یکی از جذاب‌ترین سدان‌ها را در دنیای کسب و کار تولید می‌کند. بنابراین طراح معروفی که به نام «The Sketch Monkey» شهرت دارد، قصد داشت کشف کند که یکی از محبوب‌ترین طراحی‌های جعبه‌ای سال گذشته، در سال ۲۰۲۰ چگونه به نظر خواهد رسید. او یکی از اتومبیل‌های که علاقه‌ی بسیاری به آن دارد را انتخاب کرد. ولوو ۲۴۰ بخش بزرگی از دوران کودکی و نوجوانیش را تشکیل می‌دهد و او تصمیم گرفت ولوو ۲۴۰ مدل ۲۰۲۰ را طراحی کند.

یکی از ماندگارترین پلاک نام‌ها در تاریخ ولوو همچنان در طراحی جدید نیز، به صورت جعبه‌ای باقی مانده است. این طراحی مجدد توسط فوتوشاپ انجام شده و طراح تصمیم گرفته است از یک طرح «اسکاندیناوی» الهام بگیرد و آن را پیاده سازی کند.

او در حالی که شکل آجر مانند اتومبیل کلاسیک ۲۴۰ را حفظ کرده، از مدل‌های قبلی و کنونی ۶۰S نیز الهام گرفته است. طرح چرخ‌های این اتومبیل از مدل ۹۰S الگو برداری شده و طراح از چراغ‌های C شکل شرکت ولوو به عنوان چراغ‌های عقب ماشین استفاده کرده است.

خودرو ولوو ۲۴۰ رندرینگ
ولوو ۲۴۰ مدل ۲۰۲۰

بازگشت به آینده با خودرو ولوو ۲۴۰ مدل ۲۰۲۰

«The Sketch Monkey» خطوط ساده‌ی خودرو ولوو ۲۴۰ اصلی را نگه داشته است. همچنین صندوق عقب بزرگ این خودرو که احتمالاً در هیچ یک از خودروهای جدید دیده نخواهد شد را نیز حفظ کرده است. این خودرو همچنان حس بودن در یک مخزن بزرگ را به سرنشینان منتقل می‌کند و ما کنجکاو بودیم که ببینیم چگونه داشبورد این اتومبیل برای عصر مدرن امروزی شده است. نیازی به گفتن نیست که مقررات ایمنی و عابرپیاده‌ی کنونی، احیای طراحی که به نیمه‌ی اول دهه‌ی ۱۹۷۰ برمی‌گردد را تقریباً غیرممکن می‌سازد.

تلاش هنرمند برای احیای یک خودرو ولوو کلاسیک دنباله‌ای از طراحی‌های مشابهی است که او یک ماه پیش برای خودروی هاچ‌بک ۳۰C انجام داد. به نظر می‌رسد کارهایی که برای برند سوئدی انجام داده است اصلا غافل‌گیر کننده نیستند. او همچنین طراحی مدل R ۸۵۰ را در اوایل سال انجام داده است که ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده و کمی مدرن‌تر شده است.

بسیاری از مردم می‌گویند که «این کار را به افراد حرفه‌ای» بسپارید اما اینکه بفهمیم چگونه یک هنرمند مستقل، طراحی کلاسیکی را برای انطباق با زبان طراحی کنونی ولوو بهبود می‌دهد، اصلاً کار مشکلی نیست.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *