رئیس جمهور 57 ساله ونزوئلا به دولت خود دستور داده تا مرز 71 تن کاغذ مخصوص چاپ اسکناس خریداری کنند!

به گزارش برات نیوز، دولت ونزوئلا برای چاپ مقادیر زیادی پول نقد نزدیک به 71 تن کاغذ  خریداری کرده است.

ممکن است فکر کنید کار بیهوده یا اشتباهی است اما آیا از این خبر دارید که دولت‌های دیگر در این خصوص چه می‌کنند؟

دولت ونزوئلا سردرگم شده است. فشار روی این دولت زخمی زیاد است. موافقان خسته و ناامید و مخالفان در جهلی وصف ناپذیر نسبت به مدیریت جهانی، خوشحال از افزایش فشار روی کشورشان.

مردم در ونزوئلا به کشوری که پول ندارد عادت کرده‌اند

دولت ونزوئلا نمی داند برای کنترل اقتصاد خود چه کار دیگری انجام دهد و سعی دارد با کلید زدن فرایندهایی که همه دولت‌های جهان انجام می‌دهند زندگی مالی خود را نجات دهد: ماجرا ساده به نظر می‌رسد، چاپ پول بیشتر یعنی داشتن پول زیاد!

منابع نزدیک به دولت ونزوئلا فاش کرده‌اند، بانک مرکزی این کشور برای چاپ پول 71 تن کاغذ خریداری می‌کند.

کارشناسان بر این باورند که این دسته از کاغذهای جدید تقاضای کشور برای اسکناس هایی با بالاترین ارزش ممکن را تأمین می کند: اتفاقی که باعث می شود 100 هزار بولیویانو، معادل 0.22 دلار باشد.

پولی که از آسمان می بارد

تصمیم تعجب آوری نیست. کمی توجه کنید، دولت نتوانسته از بحران اقتصادی ناشی از وابستگی به نفت نجات پیدا کند. مخالفان مادورو او و دولتش را به فساد متهم می‌کنند و البته موافقان او چنین اتهامی را رد می‌کنند. ده‌ها تحریم یک جانبه و ناعادلانه علیه ونزوئلا در جریان است.

تحریم کنندگان معتقدند به زودی شاهد سقوط دولت مادورو و آغاز رنجی تاریخی برای این کشور هستند. این رنج البته شامل حال مردم ونزوئلا هم خواهد شد.

به رغم تحریم‌ها، ونزوئلا عملا به کشوری تبدیل شده که با دلار کار می‌کند، خوب یا بد، درست یا غلط، شرایط به صورتی رقم خورده که یکی 10 میلیون دلار به بانک می برد و حساب بانکی باز می‌کند و دیگری به شرطی که معادل ان را به سرعت دریافت کند، دلارهایش را می‌فروشد و در همان بانک دوباره افتتاح حساب می‌کند. البته در گذشته اینگونه نبود و سبک زندگی مالی مردم هم تغییر کرده است.

حالا مردم ونزوئلا کم کم به زندگی در جامعه‌ای که پول ندارد عادت کرده‌اند. یکی با اینترنتی که به شدت اتصالش ضعف دارد و دیگری سرگرم انتقال بانکی با همان اینترنت ضعیف که بعد از کلی پایکاری بین سرورها، از آن صرف نظر می‌کند، در نهایت نیز همه قبول می‌کنند که دلار تفریبا گرکاربردترین ارز در کشورشان محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *