به تازگی از ویژگی جدید کنسول نسل نهمی شرکت مایکروسافت رونمایی شده که با استفاده از آن می‌توان بازی های ایکس باکس سری ایکس را حتی پس از کشیدن کنسول از پریز برق و قطع کردن کامل الکتریسیته از آن، باقی نگه داشت. اما جزئیات این ویژگی جدید به چه شکل است؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر با رسانه برات نیوز همراه باشید.

تنها کمتر از یک ماه دیگر تا انتشار کنسول‌های نسل بعدی سونی (Sony) و (Microsoft) زمان باقی مانده و هیجان پیرامون این کنسول‌های بازی به شدت بالا است.

قطعا اصلی ترین دلیلی که باعث می‌شود برای کنسول‌های پلی استیشن 5 (PlayStation 5) و ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X) هیجان زده شویم و برای انتشار و تجربه آن‌ها صبر خود را از دست بدهیم، ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید و فوق‌العاده‌ای است که این کنسول‌ها در خود دارند و می‌توانند تجربیات بهتر، سریع‌تر و همه جانبه تری را از بازی‌های ویدیویی به ما ارائه بدهند.

ویژگی خاص بازی های ایکس باکس سری ایکس

یکی از ویژگی‌های جذاب کنسول نسل بعدی شرکت مایکروسافت، یعنی کنسول ایکس باکس سری ایکس، قابلیت Quick Resume است که پیش از این در برات نیوز درباره آن توضیح داده‌ایم.

با استفاده از این قابلیت جدید و فوق‌العاده که به نظر می‌رسد چیزی شبیه به آن نیز در کنسول پلی استیشن 5 یافت شود، می‌توان به صورت همزمان چند بازی ویدیویی را اجرا کرد و سپس در هر زمان بین آن‌ها سوییچ کرد و به تجربه بازی دیگری پرداخت. این کار و انتقال به بازی دیگر، تنها چند ثانیه طول می‌کشد و شما می‌توانید عنوانی را دقیقا از همان جایی که رها کرده بودید، ادامه دهید.

بیشتر بخوانید: مردم 1.6 میلیارد ساعت ایکس باکس بازی کردند

این قابلیت به صورت کلی هیجان انگیز و فوق‌العاده به نظر می‌رسید اما به تازگی یک رونمایی جدید باعث شده تا قابلیت Quick Resume حتی از گذشته هم بهتر و هیجان انگیز تر باشد.

بازی های ایکس باکس سری ایکس با قابلیت Quick Resume

به تازگی تایید شده که بازی‌بازان کنسول نسل نهمی شرکت مایکروسافت، می‌توانند بازی‌ های ایکس باکس سری ایکس را با کمک قابلیت Quick Resume همزمان اجرا شده‌اند، حتی پس از خاموش کردن کنسول و قطع کردن کامل برق از آن، نگه دارند و در صورت روشن کردن دوباره کنسول، بازی‌ها را از همان جای قبلی از سر بگیرند!

نکته جالب این جا است که این قابلیت جدید و تاثیر گذار برای بازی های ایکس باکس سری ایکس توسط خودِ مایکروسافت معرفی نشده و یکی از یوتوبرها در حالی که کنسول مایکروسافت را با اجرای بازی‌های مختلف آزمایش می‌کرده، این قابلیت فوق‌العاده را کشف کرده است.

طبق جزئیاتی که این یوتوبر با نام Alanah Pearce در اختیار ما قرار داده، شما در واقع می‌توانید با استفاده از قابلیت Quick Resume، چند بازی مورد نظرتان را اجرا کنید و پس از این کار، کنسول را در همان حالت خاموش کرده و حتی از پریز برق نیز بکشید.

حال، زمانی که کنسول را دوباره روشن کنید، تمام بازی‌ های ایکس باکس سری ایکس که با استفاده از Quick Resume اجرا شده بود،‌ از همان جایی که آن‌ها را رها کرده بودید، در دسترس خواهند بود.

قابلیت جدید ایکس باکس سری ایکس

قابلیت بی نظیر از بازی های ایکس باکس سری ایکس

این یک قابلیت بی نظیر و شگفت انگیز از کنسول جدید شرکت مایکروسافت که هنوز مشخص نشده کارکرد علمی و سخت افزاری آن به چه شکل است، بدون شک می‌تواند تاثیر بسیاری در تجربه بازی‌باز داشته باشد و کار او را هر چه سریع‌تر پیش ببرد. شاید بهتر باشد برای پی بردن به بزرگی این قابلیت جدید، دست به مقایسه بزنیم.

برای مقایسه این قابلیت با قابلیت Suspend کنسول‌های نسل فعلی (پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان)، باید بگوییم که روی کنسولی مانند پلی استیشن 4، تنها می‌توان یک بازی را اجرا کرد و به حالت Suspend درآورد و آن بازی حتی ممکن است پس از درآوردن کنسول از حالت Rest Mode، به درستی اجرا نشود. اما حالا با ایکس باکس سری ایکس نه تنها می‌توان چندین بازی مختلف اجرا کرد، بلکه حتی پس از کشیدن کنسول از پریز برق نیز به ادامه آن‌ها مشغول شد!

کنسول ایکس باکس سری ایکس با قیمت 499 دلار (449 پوند یا 749 دلار استرالیا) و در تاریخ 10 ماه نوامبر سال 2020 میلادی (20 آبان ماه سال 1399) منتشر خواهد شد. کنسول ایکس باکس سری اس نیز در تاریخ 10 نوامبر سال 2020 و با قیمت 299 دلار (249 پوند یا 499 دلار آمریکا) عرضه خواهد شد.

نظر شما در مورد قابلیت جدید و شگفت انگیز درباره بازی های ایکس باکس سری ایکس چیست؟ آیا این ویژگی شما را برای خرید این کنسول ترغیب می‌کند؟ نظرات خوب خود را با رسانه برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *