پست‌ های فیسبوک ما شاید نشان دهنده عضو بودن ما در این برنامه به مدت زیاد باشد و این اتفاق بسیار خوبی است که بسیاری از ما سال‌ها از آن استفاده می‌کنیم. شاید هزاران هزار پست را در آن ارسال کرده‌ایم که احتمالا از ارسال بعضی از آنها پشیمان هستیم و آرزو می‌کنیم که ای کاش آنها را  ارسال نمی‌کردیم. شما می‌توانید برگردید و آن پست‌ها را یکی یکی حذف کنید که این می‌تواند یک روند فوق‌العاده طولانی و خسته کننده و وقت‌گیر باشد.

خوشبختانه، به نظر می‌رسد که فیسبوک فهمیده است که برخی از ما می‌خواهیم پست‌های خود را به صورت دسته جمعی حذف کنیم و مدت زیادی از انتشار ابزار جدیدی که به ما اجازه می‌دهد فقط همین کار را انجام دهیم نگذشته است. بنابراین اگر می‌خواهید بخش‌هایی از پست های فیسبوک خود را پاک کنید، این یک فرآیند واقعاً ساده است، بنابراین در اینجا نحوه انجام این کار به شما نشان داده شده است.

برنامه فیسبوک خود را از طریق تلفن خود را بالا بیاورید

به پروفایل خود بروید، روی گزینه سه نقطه ضربه بزنید

به قسمت Activity بروید و بعد Manage Activity و در آخر پست‌های خود را انتخاب کنید

برای علامت‌گذاری پست‌هایی که می‌خواهید بایگانی یا حذف کنید، روی Checkbox ضربه بزنید

دکمه Trash را بزنید تا پست‌ها حذف شوند

حذف کردن یکجای پست های فیسبوک
حذف کردن یکجای پست های فیسبوک فعال شد

با این روش، شما لازم نیست که پست‌ های فیسبوک خود را یک به یک مورد بررسی قرار دهید و آنها را جداگانه حذف کنید. احتمالاً این کار خیلی طول خواهد کشید و این یک روش بسیار سریع‌تر برای خلوت کردن پروفایل فیس بوک شما بدون نیاز به روی آوردن به برنامه‌های جانبی است و همچنین می‌تواند جایگزینی برای حذف کامل حساب فیسبوک شما باشد.

همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که اگر متوجه شدید یک مطلب را بطور تصادفی حذف کرده‌اید یا نظر خود را تغییر داده و می‌خواهید یک پست را برگردانید، فیسبوک در واقع پست‌های حذف شده شما را به مدت ۳۰ روز قبل از حذف دائمی در قسمت بازیافت نگه می‌دارد، بنابراین شما هنوز هم می‌توانید نظر خود را تغییر داده و آن را برگردانید.

این روش فقط از طریق اپلیکیشن فیسبوک برای IOS و اندروید قابل دسترسی است. نسخه دسکتاپ فیس بوک امکان پاک کردن پست‌ها را به صورت عمده ندارد، بنابراین این چیزی است که باید به آن توجه کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *