رئیس سازمان خصوصی سازی از تمدید مهلت پذیره نویسی صندوق پالایش یکم تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۳۰ شهریور خبر داد.

به گزارش برات نیوز، براساس تصمیم مسوولان، مهلت پذیره‌نویسی صندوق ETF پالایشی بار دیگر تمدید و به متقاضیان این صندوق فرصت داده شد تا تاریخ 30 شهریورماه برای پذیره‌نویسی اقدام کنند.

بر اساس این گزارش طبق گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برای تعیین میزان پذیره نویسی صندوق پالایش یکم باید آمار بورس و بانک ها تجمیع شود اما طبق آخرین اطلاعات این رقم از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشته است.

حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص نقش بازار گردانان در بازار سرمایه اظهار کرد: سعی داریم تا بازار گردانان بزرگ را از این هفته وارد بازار کنیم به علت آنکه بازار گردانی علاوه بر افزایش قیمت سهام می‌تواند بازار را تا حد زیادی به تعادل برساند.

او بیان کرد: بحث دیگری که قرار است از هفته دیگر در بازار سرمایه مورد توجه قرار گیرد اوراق تبعی است که تا حد زیادی به سهام داران اطمینان خاطر می دهد. 

بیشتر بخوانید: فردا، آخرین مهلت پذیره‌نویسی ETF

رئیس سازمان بورس تصریح کرد: در حال حاضر بازار گردانان زیادی در بازار سرمایه داریم، اما از آنجایی که عمق بازار به مرور افزایش می یابد نیازمند این هستیم که بازگردانان بزرگتری را وارد این بازار کنیم و در ادامه باید به این مسئله  توجه کرد که ما تا چند وقت پیش در تمامی نماد‌ها شاهد حضور بازار گردانان نبودیم، اما قرار است از هفته دیگر بازارگردانان در همه نماد‌ها به طور فعال حضور پیدا کنند.

قالیباف بیان کرد: بازار سرمایه مکانی هست که همیشه قیمت‌ها در آن ثابت نیست و همیشه با نوسان مواجه هستند. سرمایه داران نباید با نگاه کوتاه مدت به این بازار بیایند.

او بیان کرد: افراد کم تجربه باید برای کاهش ریسک در سرمایه‌ی خود به شرکت‌های سرمایه گذاری مراجعه کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره میزان پذیره نویسی صندوق پالایش یکم تصریح کرد: رقم نهایی پذیره نویسی پالایش یکم در بورس باید با اطلاعات بانک ها تجمیع شود چرا که بانک ها هم در این روند دخیل هستند.

او ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات بنده، رقم پذیره نویسی از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشته است.

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *