1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. پرداخت دیجیتالی واتس اپ معرفی شد
اخبار اقتصادیتکنولوژیمنتخب سردبیر

پرداخت دیجیتالی واتس اپ معرفی شد

پرداخت دیجیتالی واتس اپ

امروز یک ویژگی جدید به پیام رسان واتس اپ اضافه شد. این ویژگی جدید پرداخت دیجیتالی واتس اپ است. پرداخت دیجیتالی واتس اپ فعلا در کشور برزیل فعال شده است و در آینده در بازار کشورهای در حال توسعه نیز گسترش پیدا می‌کند. با برات نیوز همراه باشید

پرداخت دیجیتالی واتس اپ یکی از اقدامات جدید فیسبوک برای اضافه کردن ویژگی‌های اقتصادی و تجارت الکترونیک به این پیام رسان است. این ویژگی که به عنوان واتس اپ پی شناخته می‌شود باعث می‌شود که مردم بتوانند به صورت رایگان به افراد مختلف پول ارسال کنند یا از آن پول برای خرید از کسب‌وکارهای کوچک استفاده کرد.

در ماه ژانویه، مارک زاکر برگ به این موضوع اشاره کرده بود که قصد دارد سرویس‌های جدیدی را در کشورهای هند، اندونزی و مکزیک راه اندازی کند. در آن زمان مشخص شد که یکی از این سرویس‌ها پرداخت دیجیتالی در پلتفرم‌های مختلف فیسبوک از جمله واتس اپ و اینستاگرام است.

 

بیشتر بخوانید: خرید گیفی توسط فیسبوک ؛ تغییرات بزرگ برای شبکه های اجتماعی در راه است

 

فیسبوک اعلام کرده که این ویژگی به خانواده‌ها و کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند و کارایی این اپلیکیشن‌ را بیشتر از قبل خواهد کرد.

 

پرداخت دیحیتالی واتس اپ
پرداخت دیحیتالی واتس اپ در کشور برزیل راه اندازی شد.

 

پیام‌رسان واتس اپ در کشور برزیل بیش از ۱۲۰ میلیون نفر کاربر دارد. همچنین برزیل بزرگترین بازار در حال توسعه بعد از هند است. البته ویژگی پرداخت قبلا در کشور هند راه اندازی شده بود، اما به دلیل قوانین کشور هند، هنوز کاربردی نشده است. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که واتس اپ در هند نزدیک به ۴۰۰ میلیون کاربر دارد.

در ماه اوریل شرکت فیسبوک اعلام کرد که ۱۰ درصد از سهام شرکت مخابرات هند را به مبلغ ۴.۵ میلیون یورو خریداری کرده است. در حال حاضر دو شرکت فیسبوک و مخابرات هند قصد دارند بسیاری از ویژگی‌های تجارت الکترونیکی را به پلتفرم JioMart که در هند بسیار محبوب است، اضافه کنند.

شرکت فیسبوک در سال ۲۰۱۴ واتس اپ را به مبلغ ۲۰ میلیارد دلار خریداری کرد. پیام‌رسانی که هم اکنون ۲ میلیارد کاربر در سرتاسر دنیا دارد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست