پرداخت عیدی کارگران که میزان آن بین 3.8 تا 5.7 میلیون تومان تعیین شده از بهمن ماه آغاز می شود.

به گزارش برات نیوز، عیدی تمامی کارگران مشمول قانون کار از 3 میلیون و 820 هزار تومان تا ۵میلیون و ۷۳۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

در پایان هرسال پرداخت عیدی، سنوات و مزایایی از این قبیل به کارگران، کمک تاثیرگذارو چشمگیری است که شاید بخش کوچکی از مشکلات زندگی سخت آن ها را حل کند.

فشار اقتصادی و فلج شدن اقشار ضعیف جامعه

البته این موضوع تا پیش از بروز این حجم از تورم و فشار اقتصادی بود که طی دو سال اخیر به مردم و به ویژه قشر کارگر کشور وارد شده است .

گرانی، تورم و افزایش قیمت ها به خصوص درسالی که رو به پایان است مردم و اقشار ضعیف جامعه از جمله کارگران را به شدت تحت فشار اقتصادی قرارداد .

به طوری که حتی توان خرید اولیه های زندگی نیز دیگر برای اقشار ضعیف کشور باقی نمانده و آن ها را زیر بار این حجم از گرانی فلج کرده است.

درهمین حال پرداخت رقم تعیین شده برای عیدی کارگران با توجه به این همه افزایش قیمت چقدر راهگشا و مشکل گشاست ؟

بر اساس این گزارش ، درحالی که براساس ماده واحده قانون کار که در پایان شهریور ماه سال 1370 اصلاح شد، تمام کارگاه‌های مشمول قانون کار مکلفند به کارگران خود در پایان سال عیدی دهند .

بر اساس این قانون کارفرماها باید به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل 60 روز آخرین مزد پایه، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند.

مبلغ عیدی و عدم تجاوز آن از 90 روز حداقل مزد

تنها شرط پرداخت دو برابری عیدی به کارگران این است که مبلغ عیدی از سه برابر حداقل مزد کارگران فراتر نرود.

کارفرمایان باید برای محاسبه حداقل عیدی دستمزد روزانه مصوب سال را در 60 روز ضرب کنند.

بر اساس قانون، در ماده واحده قانون کار آمده است که مبلغ پرداخت عیدی کارکنان نباید از 90 روز حداقل مزد روزانه تجاوز کند.

همچنین با توجه به حداقل دستمزد 1 میلیون و 910 هزار و 427 تومانی کارگران در سال 99، امسال تمام کارگران مشمول قانون کار بین 3 میلیون و 820 هزار تومان تا 5 میلیون و 731 هزار تومان عیدی خواهند گرفت .

بدیهی است که هر نوع پرداختی کمتر از این رقم، غیرقانونی است و کارگران حق شکایت از کارفرمای خود را دارند.

آغاز واریز عیدی کارگران با حقوق بهـمن ماه

فتح الله بیات رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی درباره پرداخت عیدی کارگران گفت:

معمولاً عیدی و پاداش پایان سال کارگران بر اساس قراردادهای کار در اسفند ماه پرداخت می‌شود.

وی درادامه افزود: با در نظر گرفتن تعطیلی بانک‌ها و شروع تعطیلات عید و انجام برخی حسابرسی‌ها تا 20اسفند ماه عیدی‌ها به حساب‌های کارگران مشمول قانون کار و بازنشستگان تأمین اجتماعی واریز می‌شود.

بیات خاطرنشان کرد: این درحالی است که برخی از کارفرمایان پرداخت عیدی را به روزهای آخر سال موکول نکرده و با حقوق بهمن ماه برای کارگران واریز می‌کنند.

بیشتر بخوانید: آغاز چانه زنی های افزایش دستمزد کارگران

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اعلام کرد: منعی برای واریز عیدی و پاداش پایان سال کارگران در بهمن ماه وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: کارفرمایانی که از تمکن مالی و نقدینگی لازم برخوردارند از بهمن ماه همراه با حقوق و دستمزد کارگران عیدی و پاداش پایان سال را هم می‌پردازند.

زندگی کارگران متاثر از پرداخت عیدی و مزایا

به گفته وی بسیاری از ادارات، سازمانها و شرکت‌ها پرداخت عیدی کارگران را بهمن ماه انجام می‌دهند.

 بیات تصریح کرد: به لحاظ برخی حسابرسی‌ها، تراکنش‌های مالی و ازدحام بانکی برای کارفرمایان بهترکه دربهمن ماه مزایای کارگران را بپردازند.

 رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اظهار کرد:

با توجه به مشکلات معیشتی کارگران, پرداخت عیدی شاید کمکی برای آنها در پایان سال باشد به همین دلیل پرداخت زودهنگام مزایای کارگان بسیار در زندگی آن ها تاثیرگذار است .

  وی افزود: با پرداخت زود هنگام عیدی کارگران، بسیاری از خانوارهای کارگری نیز با فراغ خاطر بیش‌تری نسبت به تهیه مایحتاج شب عید و اقلام مورد نیاز خود اقدام می‌کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *