1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. پرداخت غرامت ۱ میلیارد دلاری شرکت اپل به سامسونگ
تکنولوژیموبایل

پرداخت غرامت ۱ میلیارد دلاری شرکت اپل به سامسونگ

پرداخت غرامت اپل به سامسونگ

در زمینه‌ی تولید، یک اصل پذیرفته شده وجود دارد که هرچه تعداد سفارش یک محصول بیشتر باشد، قیمت هر واحد از آن محصول کاهش می‌یابد. به همین علت محصولاتی که در مقیاس کم تولید می‌شوند عموما از محصولاتی با تولید انبوه قیمت بالاتری دارند؛ اما به‌نظر می‌رسد که شرکت اپل نتوانست از این قاعده پیروی کند و مجبور به پرداخت غرامت به شرکت سامسونگ شد.

طبق گزارش منتشر شده، گفته می‌شود که اپل نزدیک به یک میلیارد دلار (مقدار دقیق ۹۵۰ میلیون دلار) به عنوان غرامت و جریمه به سامسونگ پرداخت کرده است. علت پرداخت این غرامت این است که به خاطر فروش پایین گوشی‌های آیفون، سفارش اپل برای پنل‌های OLED آیفون به حداقل میزان لازم شرکت سامسونگ نرسید. به نظر می‌رسد که شرکت اپل مقدار مشخصی از پنل‌های OLED را به سامسونگ سفارش داده بود؛ ولی به علت کمبود تقاضا تعداد سفارشات خود را کاهش داد که موجب شد تا تعداد سفارشات از حداقل میزان سفارش مجاز شرکت سامسونگ (MOQ) کمتر شود.

اپل یک میلیارد دلار جریمه به سامسونگ پرداخت میکند.

در نتیجه گفته می‌شود که اپل مجبور به پرداخت غرامتی به مبلغ یک میلیارد دلار به سامسونگ شده است. این مسئله در بخشی از راهنمای درآمد سامسونگ در Q۲ سال ۲۰۲۰ آمده است؛ سامسونگ در این بخش به این موضوع اشاره کرده است که آنچه می‌توانست منجر ‌به خسارت به علت تولید بیش از مقدار سفارش شود، درواقع با غرامت یک میلیارد دلاری سودآور شد.

بخش جالب گزارش این است که ظاهراً این دومین باریست که اپل به خاطر رعایت نکردن حداقل میزان سفارش مجبور به پرداخت غرامت به سامسونگ شده است. البته غرامت یک میلیارد دلاری بسیار بیشتر از غرامت سال پیش است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست