تکنولوژیمنتخب سردبیر

پرداخت واتس اپ در برزیل ممنوع شد

پرداخت واتس اپ

چند هفته پیش مشخص شد که سیستم پرداخت واتس اپ که به نام واتس اپ پی شناخته می‌شود، در برزیل راه اندازی شده است. حالا در گزارشی جدید که در سایت بلومبرگ منتشر شده،  پرداخت واتس در برزیل ممنوع شده است. در این گزارش گفته شده که بانک مرکزی برزیل فعالیت پرداخت واتس اپ را غیرفعال کرده است. گفته شده دلیل غیر فعال شدن پرداخت واتس اپ در برزیل ارزیابی ریسک‌های مالی وجود در سیستم پرداخت آنلاین این کشور بوده است. به نظر می‌رسد که بانک مرگزی برزیل در حال تهیه قوانینی برای استفاده از سیستم پرداخت این اپلیکیشن پیام رسان است. با برات نیوز همراه باشید.

بزریل دومین بازاری بود که سیستم مالی whatsapp در آن راه اندازی شد. فیسبوک قبل این سیستم را در کشور هند هم راه اندازی کرده بود که موفق به ادامه فعالیت نشد. سیستم مالی کشورهای مختلف به واتس اپ پی اجازه فعالیت نمی‌دهند. این سیستم نیاز به کسب مجوزهای مختلف برای فعالیت در کشورهای گوناگون دارد.

فیسبوک امیدوار است که این سیستم بتواند به کمک کسب و کارهای کوچک بیاید. استفاده از این سرویس برای اشخاص مجانی است، اما کسب و کارها برای استفاده از آن باید ۳.۹۹ درصد از مبلغ کل تراکنش را به واتس اپ پرداخت کنند. این مبلغ به صورت خودکار به این برنامه پیام رسان ارسال خواهد شد.

در کشورهای هند و برزیل نزدیک به ۵ میلیون کسب و کار کوچک از این برنامه پیام رسان استفاده می‌کنند. ممنوع شدن قابلت پرداخت آنلاین Whatsapp در بزریل مسئولان فیسبوک را بر این داشته تا با مقامات بانکی این کشور گفت‌وگو کنند.

در گزارش سایت Bloomberg به این موضوع اشاره شده که Whatsapp و بانک مرکزی برزیل به دنبال راهی برای برطرف کردن مشکلات هستند. مسئولان این پیام رسان به این موضوع اشاره کرده‌اند که به دنبال راهی برای حل مشکلات پیش آمده هستند و می‌خواهند این سرویس را به عنوان یک سرویس بسیار راحت برای پرداخت کسب‌وکارهای کوچک در برزیل معرفی کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید