تکنولوژی

تعویق عرضه پردازنده ۷ نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲

تعویق عرضه پردازنده ۷ نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲

اینتل پیش از این اعلام کرده بود که مطابق هدف‌گذاری‌های انجام شده در این شرکت، تا پایان سال ۲۰۲۰ پردازنده 7 نانومتری اینتل تولید خواهد شد؛ اما بنابر اظهارات جدید مسئولان این شرکت، به نظر می‌رسد که اینتل به شکل رسمی ناتوانی خود را در ساخت این پردازنده اعلام کرده‌است.

ناتوانی اینتل در ساخت پردازنده 7 نانومتری
اینتل به شکل رسمی ناتوانی خود در ساخت پردازنده‌های ۷ نانومتری را اعلام کرد و ساخت این محصول را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق انداخت

به گزارش برات نیوز ، وقتی سخن از محصولات سیلیکونی و نیمه‌هادی به میان می‌آید، مشاهده می‌کنیم که شرکت‌هایی مانند TSMC از رقبای خود تا حد زیادی پیشی گرفته‌اند و با ایجاد روش‌های پیچیده‌تر در تولید پردازنده مرزهای این صنعت را جابجا کرده‌اند. اما اینتل که از شرکت‌های فعال در این صنعت است، ظاهرا با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند. به تازگی نیز در گزارش‌های مختلف درآمد این شرکت در فصل مالی دوم سال ۲۰۲۰، اعلام شده‌است که عرضه‌ی پردازنده‌ی ۷ نانومتری آن‌ها تا پایان سال ۲۰۲۲ یا حتی ابتدای سال ۲۰۲۳ به تعویق می‌افتد.

مطابق این گزارش، زمان‌بندی‌های شرکت اینتل برای CPU خود با پایه ۷ نانومتری، تقریبا ۶ ماه نسبت به آن‌چه قبل از این پیش‌بینی شده بود تغییر خواهد کرد. مهم‌ترین هدف این شرکت در سال‌های آتی، تولید این پردازنده بوده‌است اما طبق آخرین اطلاعات موجود، شرکت ۱۲ ماه از برنامه‌ی داخلی خود عقب مانده است که جبران این تاخیر، کار را برای ساخت پردازنده مذکور سخت‌تر می‌کند.

اینتل از یک شرکت ثالث برای تولید پردازنده ۷ نانومتری کمک می‌گیرد

آن طور که از گفته‌های یکی از مسئولان کمپانی اینتل برمی‌آید، مدل‌های ابتدایی این شرکت برای پردازنده ۱۲ نانومتری که تا به حال ساخته شده‌اند، با مشکلات و نقص‌های بسیار زیادی مواجه بوده‌اند. در نتیجه برای جلوگیری از تاخیر بیشتر، این شرکت قصد دارد که به عنوان یک برنامه احتمالی، در تولید سفارش‌های خود برای این پردازنده از یک شرکت ثالت کمک بگیرد.

ادامه ساخت پردازنده 10 نانومتری تا زمان ساخت پردازنده‌ 7 نانومتری اینتل
اینتل تا زمان ساخت پردازنده‌های ۷ نانومتری، به ساخت پردازنده‌های ۱۰ نانومتری خود ادامه خواهد داد

تا زمان ساخت پردازنده ۷ نانومتری، این شرکت قصد دارد که همچنان به ساخت پردازنده‌های ۱۰ نانومتری خود که با نام‌های Tiger Lake و Alder Lake شناخته می‌شوند، ادامه دهد.

این در حالی است که شرکت TSMC در حال پیشتازی در این صنعت است و مطابق گزارشات منتشر شده از جانب این شرکت، تا سال ۲۰۲۲ فناوری ساخت پردازنده‌های ۳ نانومتری هم در شرکت TSMC راه اندازی خواهد شد. با در نظر گرفتن این شرایط، کاملا واضح است که به چه علت شرکت Apple همکاری خود را با اینتل پایان داده‌است و برای جلوگیری از هرگونه تاخیری تصمیم گرفته‌است به صورت مستقل محصولات سیلیکونی مورد نیاز خود را تولید کند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید