با توجه به شیوع بیماری کرونا و ایجاد اختلالاتی در فعالیت حوزه هوایی کشور، پرواز ایرلاین‌ های ایرانی جایگزین پرواز ایرلاین‌های خارجی شده‌اند.

به گزارش برات نیوز، وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لغو تمامی پروازهای هوایی، حدود ۵۰ درصد میزان ترددهای هوایی در بخش پروازهای عبوری، داخلی و بین‌المللی کاهش یافت اما درحال حاضر و پس از گذشت حدود 9 ماه انجام پروازهای داخلی و بین المللی از سرگرفته شده است .

پرواز ایرلاین‌ های ایرانی جایگزین خارجی ها

محمد اسلامی درادامه افزود:با از سرگیری پروازهای بین‌المللی، پرواز ایرلاین‌ های ایرانی جایگزین اغلب ایرلاین‌های خارجی در پروازهای خارج از کشور شده‌اند.

وی درخصوص توسعه ناوگان هوایی کشور نیز اظهار کرد: طرح‌های متعددی در توسعه ناوگان هوایی کشور مشخص شده اند که با اجرای آن‌ها تا پایان دولت دوازدهم، ظرفیت فرودگاه‌های کشور تا ۵۰ میلیون مسافر در سال افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: تبانی ایرلاین‌ها برای مقابله با کاهش قیمت

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با توجه به ضوابط تعیین شده در شورای عالی هواپیمایی کشور و با فرصت‌های ایجاد شده، توانستیم تعدادی هواپیما به ناوگان هوایی کشور اضافه کنیم که این رویه سبب افزایش تعداد صندلی و پرواز ایرلاین‌ های ایرانی و پاسخ به نیاز مردم شده و پیش بینی ما برای افزایش ظرفیت فرودگاه‌های کشور تا 50 میلیون مسافر خواهد بود.

برخورد با شرکت های اتوبوسرانی متخلف در دوران کرونا

اسلامی درخصوص تردد اتوبوس‌های بین شهری در دوران کرونایی هم گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا اتوبوس‌های بین شهری موظف به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بررسی کد ملی مسافران پیش از سوار شدن هستند که بنا بر این رویه، تاکنون به دلیل تخلف‌های انجام شده با ۸۹ شرکت اتوبوسرانی برخورد انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد:شرکت های اتوبوسرانی با دریافت کدملی مسافر می توانند ازابتلای مسافران خود به کرونا اطلاع حاصل کنند و از ورود افراد مبتلا به اتوبوس ممانعت کنند.

ووزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهد هر گونه تخلف در اتوبوس‌های بین شهری، با سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *