سازمان بازرسی کل کشور هشت متهم را در ارتباط با پرونده غرامت ویلموتس به دادستانی تهران معرفی کرد.

به گزارش برات نیوز، روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور درخصوص دستگیری این افراد اعلام کرد:

با اتمام بررسی‌ها در پرونده اقدامات دخیل در موضوع قرارداد فدراسیون فوتبال با سرمربی سابق تیم ملی، این گزارش نهایی و امروز برای دادستان عمومی و انقلاب تهران ارسال شد. در این گزارش، پرونده 8 نفر به اتهام اهمال منجر به تضییع و ایجاد دین بر ذمه فدراسیون و ورود خسارت به اموال دولتی و حقوق عمومی و تضییع آنها به دادستان عمومی و انقلاب تهران ارسال شد.

این گزارش از سوی بازرسی کل کشور درحالی نوشته شده است که هفته پیش فیفا درخصوص پرونده ویلموتس و غرامت به ویلموتس فدراسیون فوتبال ایران را به پرداخت جریمه سنگینی محکوم کرد. در حکم فیفا مقرر شده فدراسیون فوتبال حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بابت جدایی این مربی بلژیکی بپردازد. همچنین علاوه بر آن هزینه دیرکرد و دادرسی نیز برعهده فدراسیون فوتبال ایران است.

رای نهایی قاضی این پرونده در ۸ بند به فدراسیون فوتبال ایران اعلام شده که مهم‌ترین بند آن به جریمه ۶ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۵۰۰ یورویی به همراه ۵ درصد به این سرمربی اشاره دارد. مهلت پرداخت این پول فقط یک ماه است که البته باتوجه به اعتراض قطعی ایران به دادگاه عالی ورزش این زمان به تعویق خواهد افتاد. البته درصورتی که اقدامی از سوی ایران صورت نگیرد و پولی  در این زمان به ویلموتس پرداخت نشود پرونده به کمیته انضباطی فرستاده می‌شود. همچنین میزان بهره بانکی این چریمه از زمان ژانویه ۲۰۲۰ (هشت ماه پیش) محاسبه خواهد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *