اخبار اقتصادیتکنولوژیمنتخب سردبیر

پروژه دولت الکترونیک تا پایان امسال تکمیل خواهد شد

پروژه دولت الکترونیک

طی نشست یکصد و چهل و دوم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دوازدهم، روحانی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر اقدامات مؤثر و مفیدی در راستای تکمیل پروژه دولت الکترونیک انجام شده که کافی نبود‌ه‌اند. همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا پایان امسال اقدامات مؤثر را جهت تکمیل وراه‌اندازی پروژه دولت الکترونیک انجام داده و بهره‌مندی مردم از شبکه دولت الکترونیک را میسر کنند. با برات نیوز همراه باشید.

روحانی بیان کرد محدودیت‌های ایجاد شده در پروسه مقابله با کرونا هم به جامعه و هم به مسئولین نشان داد که دولت الکترونیک چه نقش بزرگی در عرصه اجتماع ایفا می‌کند، وی اعلام کرد: با تکیه بر این تجربه بزرگ می‌توانیم اعلام کنیم که دولت الکترونیک زمانی به شکل مطلوب شروع به کار کرده است که مردم برای انجام امور اداری و دیوانی در زندگی روزمره خود از آن استفاده کرده و کمترین نیاز به مراجعه به دستگاه‌ها و ادارات دولتی و اجرایی را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید: نگاهی به چند مصوبه امیدبخش دولت

همچنین رئیس جمهور تصریح کرد: استقرار کامل دولت الکترونیک به معنای آن است که مردم با سهولت، سرعت، دقت و شفافیت تمامی خدمات اداری خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری دریافت کنند.

در حاشیه این جلسه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گزارشی از پیشرفت اقدامات این وزارتخانه در رابطه با اجرای دولت الکترونیک و چالش‌های موجود برای الکترونیکی کردن برخی فرایندهای بانکی، استعلامات مربوط به نیروی انتظامی و همچنین بانک‌های اطلاعاتی مدارک تحصیلی ارائه کرد. بعد از این گزارش رئیس جمهور از وزیر امور اقتصادی و دارایی و همین‌طور رئیس کل بانک مرکزی درخواست کرد تا موانع الکترونیکی‌سازی و فرایندهای بانکی را رفع کنند.

علاوه‌بر این، روحانی وزیر کشور را برای پیگیری اتصال کامل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به دولت الکترونیک و پاسخگویی برخط به نیازهای مردم مأمور کرد. رئیس جمهور از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز درخواست کرد تا در یک مهلت مقرر یک ماهه، نسبت به یکپارچه‌سازی بانک‌های اطلاعاتی مدارک تحصیلی اقدام کند. روحانی همچنین بر اجرای اقدامات باقی مانده از سلامت الکترونیکی به ویژه نسخه صفحه‌ای الکترونیکی تأکید کرد.

در این ادامه این جلسه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور نیز از خدمات دستگاه‌های اجرایی، اصلاح فرایندهای ارائه خدمت با همکاری دستگاه‌ها و تخصیص شناسه یکتا به هر خدمت دولتی گزارشی ارائه کرد. رئیس جمهور نیز تاکید کرد: تا پایان دولت دوازدهم تمام برنامه‌های دولت الکترونیک باید اجرایی و مستقر شود.

وی اشاره کرد ۵۷ درصد خدماتی که باید الکترونیکی می‌شد، تاکنون انجام شده ولی این روند باید ادامه‌دار باشد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید