قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در بازدید از مسکن مهر شهر جدید هشتگرد در حضور اعضای هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور بر ضرورت اتمام پروژه های نیمه تمام مسکن مهر تا پایان سال ۹۹ تاکید کرد.

به گزارش برات نیوز، علی اصغر مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از مسکن مهر شهرجدید هشتگرد، گفت: دولت انتظار دارد که به هر نحو ممکن مسکن مهر در این برهه زمانی به لحاظ اجرایی و فیزیکی تکمیل شود.

وی افزود: امکانات زیربنایی مانند آب، برق، گاز و دیگر ملزومات پروژه های نیمه تمام مسکن مهر باید تا پایان سال جاری تامین و به مردم واگذار شود. اکنون در مجموع یک هزارو ۹۲۱ واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد نیمه تمام و در مرحله نازک کاری قرار دارد.

مهرآبادی ضمن ابراز خرسندی از پیگیری و اقدامات ارزنده اعضای هیات مدیره شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور و شرکت عمران شهرجدید هشتگرد در خصوص خدمات روبنایی شهر از جمله مسجد، مدرسه، فضای سبز، بیمارستان و غیره، گفت: امیدواریم با این اقدامات چهره شهر زیبا شده و پس از اتمام مسکن مهر، مسوولان تمام همت و انرژی خود را برای تکمیل و پیشبرد مسکن اقدام ملی بکار ببرند.

مسعود حق‌لطفی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد هم در این بازدیدها، بیان کرد: احداث چهار سالن ورزشی، چهار پارک در فازهای ۷ و ۴، سه مدرسه و احداث ایستگاه آتش‌نشانی مادر به همراه هشت دستگاه خودروی آتش‌نشانی برای شهر جدید هشتگرد پیش بینی شده که بزودی عملیاتی و محقق خواهد شد.

وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه فیمابین شرکت عمران، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی البرز در راستای احداث بیمارستان جدید در شهر جدید هشتگرد  خبر داد و گفت: در همین راستا طراحی بیمارستان ۶۴ تختخوابی در زمینی به مساحت ۲ هکتار در فاز ۷ آغاز شده که به زودی کلنگ احداث آن به زمین زده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: مسکن‌‌ مهر راهکارهای اجرایی جدید می‌طلبد

حق‌لطفی با اشاره به احداث ۸ پروژه تجاری مشارکتی در سطح شهر تهران، گفت: در زمان حاضر ۸ سرمایه‌گذار در این‌خصوص با ۱۵۰۰ میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری تعیین شده که در آبان ماه طبق تفاهم نامه‌ای که منعقد شده کلنگ احداث آنها به زمین زده خواهد شد.

وی همچنین از انعقاد قرارداد آماده سازی معابر و شبکه های اصلی فازهای ۴ و ۷ با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: امیدواریم با این اقدامات شهری با امکانات کامل برای سکونت شهروندان فراهم کنیم.

نادر عربی عضو هیات مدیره شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید کشور نیز در این بازدیدها، بیان کرد: شرکت عمران در چارچوب سیاست‌های دولت و دستورات مقام عالی وزارت در تلاش است ساخت تمام پروژه های نیمه تمام مسکن مهر را تا پایان آبان سال جاری به اتمام برساند و درکنار آن مسائل مربوط به انشعابات و زیرساختها را از طریق منابع شرکت عمران و همکاری وزارت نیرو پیگیری خواهد نمود.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به بازدیدهای هفتگی که از ابتدای سال در شهرجدید هشتگرد صورت گرفته شاهد روند خوبی در اجرای کارها هستیم و با توجه به اینکه حجم کار زیاد و منابع محدود است ما انتظار نداریم که مسائل و مشکلات شهر در مدت خیلی کوتاهی حل شود اما امیدواریم بتوانیم تا پایان سال چهره شهر، با تلاش‌هایی که مسوولان شرکت عمران داشته، دگرگون شود.

محمدرضا توکلی عضو دیگر هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور نیز در ارتباط با نارضایتی مردم از تعداد قطار های شهری گلشهر- شهرجدید هشتگرد گفت: طبق تصمیم گیری‌های انجام شده به زودی تعداد  قطارها  به ۱۵ رام افزایش می یابد.

وی در ارتباط با نرخ بلیت متروی شهرجدید هشتگرد نیز اظهار داشت: نرخ بلیت مترو گلشهر- شهر جدید هشتگرد ارتباطی به شرکت مادر تخصصی نداشته و شرکت عمران تنها به عنوان کارفرما و سازنده طرح بوده و نرخ سفر به شرکت بهره‌بردار شهرداری و شورای شهر تهران مرتبط است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *