ایرانمنتخب سردبیر

پروژه K132 با قطعات داخلی ساخته می‌شود

به گزارش برات ‌نیوز به نقل از ایران خودرو، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، در جلسه هم‌گرایی برای تولید محصول پروژه K132، اذعان داشت بیانات مقام معظم رهبری در سه حوزه رونق تولید، جهش تولید و تولید خودروهای کم‌مصرف الهام بخش بوده و گفت: افراد حاضر در این جلسه رونق در تولید را در سال گذشته معنا کردند، طوری‌ که در پنج ماه پایانی سال 98، دوبرابر هفت ماه قبل از آن خودرو تولید و تجاری‌سازی کردند. به همین دلیل پروژه K132 با قطعات داخلی ساخته شده است. با برات نیوز همراه باشید.

وی افزود: سطح داخلی سازی محصول پروژه K132 قرار بود کمتر باشد، اما می‌بینیم که امروز به بیش از ۹۲ درصد رسیده و حتی در زمان تولید انبوه نیز با همکاری دانش بنیان‌ها این میزان بیشتر نیز خواهد شد. لازم به ذکر است که این میزان داخلی سازی در محصول جدید بی‌سابقه است.

وی ادامه داد: در همین سه ماه نخست سال 99 جهش تولید را به معنای واقعی دیدیم، افزایش ۲۵ درصدی در تعداد تولید، افزایش ۳۷ درصدی در عملکرد فروش، افزایش ۵۵ درصدی تحویل و کاهش ۵۰ درصدی خودروهای دارای کسری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نمونه‌های همین جهش تولید هستند.

مقیمی اعلام کرد تعهدات معوقه محصولات ایران خودرو ۷۰ درصد کاهش یافته‌اند، گفت: تعهدات تعدادی از محصولات به صفر رسیده و با برنامه ریزی‌های انجام شده بخشی از این تعهدات تا پایان تیر و فقط چند مدل محصول باقی‌مانده تا شهریور به‌ روز خواهند شد.

 

پروژه K132 با قطعات داخلی ساخته می‌شود
سطح داخلی سازی محصول پروژه K132 قرار بود کمتر باشد، اما می‌بینیم که امروز به بیش از ۹۲ درصد رسیده و حتی در زمان تولید انبوه نیز با همکاری دانش بنیان‌ها این میزان بیشتر نیز خواهد شد.

 

وی همچنین اعلام کرد که  کیفیت محصول جدید ایران خودرو سطح بالاتری نسبت به خودروهای مشابه داشته و به زودی محصول کراس اوور و هاچ بک نیز رونمایی خواهند شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در رابطه با تقویت قوه محرکه محصولات جدید اعلام کرد: کسی فکر نمی کرد که بتوانیم موتور یورو۵ را در محصولات تولید و نصب کنیم اما با تمرکز بر پروژه‌های بهبود توانستیم در این مسیر هم موفق عمل کنیم.

وی همچنین اعلام کرد که ایران خودرو تصمیم دارد با سبک سازی خودرو، تغییر آیرودینامیک، کم مصرف کردن موتور، تولید گیربکس شش سرعته و برقی سازی خودروف برای کاهش مصرف سوخت اقدام کند. همچنین در همین زمینه، در رابطه با محصول جدید افزود: این محصول با گیربکس شش سرعته به تولید خواهد رسید و در مرحله بعدی مجهز به گیربکس اتوماتیک خواهد شد.

مقیمی اعلام کرده است که در مگاماژول شاسی و قوای محرکه مقدار کمی وابستگی داریم. در بخش بدنه نیز این وابستگی به صفر میل رسیده است. در سال جاری قرار است هزار دستگاه از این‌ محصول تولید و روانه بازار شود.

بیشتر بخوانید: همه‌چیز درباره سایپا شاهین، خودروی نورسیده سایپا

وی در ادامه گفت: ایران‌خودرو را به جایگاه اصلی‌اش خواهیم رساند. افزایش سهم محصولات ایران‌خودرو در بازار نیز از دیگر اهداف تولید محصول جدید است.

او همچنین اعلام کرد که ۱۳۹ سازنده داخلی در فرآیند طراحی و تولید محصول جدید K132 مشارکت کرده‌اند و گفت: ۱۴ شرکت دانش بنیان نیز در توسعه محصول جدید ایران‌خودرو سهیم هستند.

وی همچنین از تمامی شرکت‌های دانش بنیان دعوت کرد که در داخلی سازی قطعات باقی‌مانده این خودرو مشارکت کرده تا در هیچ قطعه‌ای وابستگی نداشته باشیم. در ادامه نیز گفت وعده هر سال یک محصول را با کمک زنجیره تامین، دانش بنیان‌ها، همدلی سازندگان و همت والای مجموعه کارکنان محقق خواهیم کرد. در پایان این نشست، میثاق‌نامه تولید هزار دستگاه محصول پروژه K132 با بیش از ۹۲ درصد ساخت داخل، به امضای بیش از ۱۵۰ سازنده رسید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید