همانطور که می‌دانید مایکروسافت در اوایل هفته جاری، تاریخ عرضه و قیمت ایکس باکس وان اس را منتشر کرد. احتمالا با قابلیت‌هایی که در سری اس ایکس باکس خواهیم دید، تا بلندمدت می‌توان برای اجرای بازی‌های نسل جدید روی آن حساب باز کرد. اما آیا می‌توان از این کنسول جدید انتظار داشت که با بهبود بازی‌های قدیمی ایکس باکس و ایکس باکس ۳۶۰، آن‌ها را هم با کیفیتی بهتر پشتیبانی کند؟ کاری که ایکس باکس وان ایکس تا حدودی در انجام آن موفق بود.

کنسول جدید و بازی‌های قدیمی  

به گزارش برات نیوز، مهمترین نکته‌ای که توسط مایکروسافت اعلام شد این بود که قدرت سری جدید کنسول‌های بازی این شرکت، نسبت به کنسول معروف ایکس باکس وان ایکس تا ۴ برابر افزایش پیدا کرده است. البته مایکروسافت اقدام به مقایسه دقیق این ۲ سری نکرده است. اما رابطه این کنسول با بازی‌های قدیمی چگونه است؟ طبق صحبت یکی از کارکنان مایکروسافت،در کنسول جدید امکان تجربه بازی‌هایی که در ایکس باکس وان اس اجرا می‌شدند وجود دارد:

برای دستیابی به بهترین کیفیت از بازی‌های قدیمی که با تجربه کاربری در کنسول جدید هم هماهنگ باشد، می‌توان نسخه‌ای از بازی‌هایی که در کنسول ایکس باکس وان اس قابل اجرا بودند را در این کنسول هم تجربه کرد. نرخ فریم بالاتر و پایدارتر، بارگذاری سریع‌تر و HDR خودکار از جمله بهبودهایی است که در این بازی‌ها شاهد خواهیم بود.

پشتیانی ایکس باکس اس از بازی‌های قدیمی
قدرت کنسول جدید تا ۴ برابر بیشتر شده است

بشتر بخوانید: هر آنچه از کنسول ایکس باکس سری اس می‌دانیم

اما در نهایت، این سخنان به این معنی است که شما قادر به اجرای بازی‌هایی چون نسخه ۴k بازی Red Dead Redemption نخواهید بود. کاری که در ایکس باکس وان ایکس می‌توانستید انجام دهید. دلیل این امر به مقدار حافظه در نظر گرفته شده برای سری اس در مقایسه با ایکس باکس وان ایکس برمی‌گردد. کنسول جدید، حدودا ۸ گیگابایت حافظه در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد. این در حالی است که این مقدار برای کنسول ایکس باکس وان ایکس، حدودا ۹ گیگابایت بود. بنابراین با مقدار حافظه کمتر نمی‌توان داشتن تجربه‌ای یکسان با نسخه‌های قبلی از بازی‌ها را تضمین کرد.

با این حال، با توجه به دیگر پیشرفت‌هایی که در این کنسول صورت گرفته است، می‌توان انتظار داشت که با بهبود بازی‌های قدیمی که توسط تیم پشتیانی ایکس باکس اس قابلیت اجرا در این کنسول را پیدا کرده‌اند، تجربه‌ای بسیار بهتر از کنسول‌های قدیمی‌تر به شما هدیه کند.    

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *