پشتیبانی گوگل از کروم برای ویندوز 7 تا سال 2022 یعنی گوگل ۶ ماه بیشتر از زمان برنامه‌ریزی شده به روزرسانی‌های کروم را در ویندوز 7 ادامه می‌دهد.

به گزارش برات نیوز، که این غول فناوری در ژانویه سال جاری اعلام کرد که پشتیبانی از مرورگر سیستم عامل قدیمی ویندوز را در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۱ متوقف می‌کند. هر چند اکنون، پشتیبانی گوگل از کروم توسط این شرکت، حداقل تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

گوگل در اعلامیه خود می‌گوید که مشاغل و تیم‌های فناوری اطلاعات آنها امسال به دلیل کار از خانه و سایر تغییرات محیط کاری که توسط ویروس کرونا ایجاد شده است، با چالش‌های زیادی روبرو شده‌اند.

به روزرسانی گوگل کروم
به روزرسانی گوگل کروم

این شرکت می‌نویسد: « بعضی از پروژه‌های برنامه‌ریزی شده فناوری اطلاعات ممکن است مجبور به قرار گرفتن در جایگاه آخر بعد از پروژه‌های مهم‌تر باشند.»

بنابرایناین شرکت تصمیم گرفت که به بازخورد مشتریان سازمانی گوش دهد.

در حالی که ویندوز ۷ بیش از یک دهه عمر دارد، بسیاری از سازمان‌ها هنوز از آن استفاده می‌کنند. طبق داده‌های گوگل، ۲۲ درصد از سازمان‌هایی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند هنوز از ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ مهاجرت نکرده‌اند.

با انتقال ضرب الاجل به ۶ ماه دیرتر از زمان برنامه‌ریزی شده، گوگل امیدوار است که بتواند به مشتریان سازمانی وقت کافی بدهد تا از سیستم عامل قدیمی خود بدون نگرانی در مورد امنیت استفاده کنند.

مایکروسافت خود پس از ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ ارائه به روزرسانی‌های امنیتی برای سیستم عامل را متوقف کرده است، هرچند که شرکت‌ها می‌توانند پرداخت هزینه پشتیبانی را تا سال ۲۰۲۳ ادامه دهند.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *