تکنولوژی

گوگل در حال آزمایش پنهان کردن آدرس‌های وبسایت

پنهان کردن آدرس‌ وبسایت

آیا می‌خواهید بدانید که وبسایتی که در حال حاضر از آن بازدید می‌کنید، همان وبسایتی است که به دنبالش می‌گردید؟ یک روش برای مطمئن شدن از این موضوع، بررسی URL آن است؛ به این ترتیب، در صورت بازدید از وبسایتی که ادعا می‌کند وبسایت بانکی شماست اما آدرس دیگری را نشان می‌دهد، پس بدانید که مشکلی وجود دارد. با این وجود، گوگل کروم به دلایل نامعلومی، قصد عملی کردن برنامه‌هایی پیرامون این ایده دارد. گوگل می‌خواهد روشی برای پنهان کردن آدرس‌ وبسایت معرفی کند. با برات نیوز همراه باشید. 

به نظر می‌رسد که گوگل در حال آزمایش ویژگی جدیدی در کروم است که پنهان کردن آدرس‌ وبسایت در URL مرورگر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این بدان معناست که وقتی از وبسایتی مانند وبسایت ما بازدید می‌کنید، به جای نشان دادن آدرس کامل در نوار URL فقط «baratnews.ir» نمایش داده می‌شود. اگرچه به نظر می‌رسد که گوگل کروم، کاربرانش را در معرض حملات فیشینگ قرار می‌دهد اما خود شرکت ادعای کاملاً متفاوتی دارد.

پنهان کردن آدرس‌های وبسایت
گوگل در حال آزمایش پنهان کردن آدرس‌های وبسایت در نوار URL کروم است

بیشتر بخوانید: هایلایت شدن جستجوهای کاربر در گوگل

در توضیح پست شده در کروم، توسعه‌دهنده‌ای می‌نویسد که «به نظر می‌رسد که این موضوع مهمی است که باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا فیشینگ و شکل‌های دیگر مهندسی اجتماعی همچنان در محیط وب شایع هستند و پژوهش‌های بسیاری نشان می‌دهند که الگوهای کنونی نمایش URL مرورگرها، دفاع‌های موثر و کارآمدی نیستند».

با این وجود، این ویژگی در حال حاضر در مرحله‌ی تست و آزمایش قرار دارد و بر اساس گفته‌ توسعه‌دهنده در صورتی که در انجام کاری که ادعا می‌شود قادر به انجامش است، ناکارآمد باشد، آن را به کروم اضافه نخواهند کرد. با این وجود، حتی در صورتی که مفید بودن این ویژگی ثابت شود، به کاربران امکان استفاده نکردن از آن نیز داده می‌شود تا در صورتی که کاربران احساس کنند که این ویژگی به کارشان نمی‌آید، آن را غیرفعال نمایند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید