1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. پهن باند ایران چهار پله صعود کرد
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

پهن باند ایران چهار پله صعود کرد

پهن باند ایران

بر اساس آخرین گزارشی که توسط رگولاتوری منتشر شده در ماه می ۲۰۲۰ میانگین سرعت دانلود و آپلود پهن باند موبایل در ایران به ترتیب ۲۸/۸۳ مگابیت بر ثانیه و ۱۱/۵۹ مگابیت بر ثانیه بوده و میانگین زمان تاخیر ۰/۳۶ ثانیه گزارش شده که در این صورت رتبه جهانی ایران ۶۷ اعلام شده است. ایران نسبت به ماه آوریل ۲۰۲۰ چهار پله در این جدول صعود داشته است.

به گزارش برات نیوز، میانگین سرعت دانلود همراه در ایران، در آوریل ۲۰۲۰، ۲۵/۲۴ مگابیت‌برثانیه، میانگین زمان تاخیر ۰/۳۶ ثانیه و رتبه جهانی ایران نیز ۷۱ بود که در بازه زمانی سه ماهه در ماه می با چهار پله صعود مواجه شده است.

براساس این گزارش که از نتایج تست سرعت سایت OOKLA به دست آمده، کره‌جنوبی در بین ۱۳۸ کشور با سرعت دانلود ۱۰۰/۲۲ مگابیت‌برثانیه رتبه اول را دارد. کشورهای امارات، چین، قطر، هلند، کانادا، بلغارستان، استرالیا، نروژ و عربستان سعودی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند،

نتایج تحلیل شرایط کشورهای پیشرفته در حوزه اینترنت پهن‌باند موبایل در سایت OOKLA نشان می‌دهد، برای افزایش سرعت دانلود و آپلود در شبکه‌های موبایل، شبکه ۵G و فیبر نوری از اصلی‌ترین مواردی است که می توانند نقش تاثیرگذاری روی سرعت اینترنت و رتبه‌بندی کشورها داشته باشد.

در بسیاری از کشورها با راه‌اندازی فناوری ۵G، سرعت موبایل در سال گذشته رشد صعودی داشته است. با استفاده از این فناوری، میانگین سرعت دانلود در کره جنوبی ۱۶۵/۹ درصد، در سوئیس ۲۳/۵ درصد، در کانادا ۲۲/۲ درصد، استرالیا ۲۱/۲ درصد، هلند ۱۷/۳ درصد، امارات متحده عربی ۱۱/۱ درصد، مالت ۱۰/۳ درصد و نروژ ۵/۸ درصد رشد کرده است.

سایت OOKLA، علاوه بر بررسی وضعیت اینترنت همراه، وضعیت پهن‌باند ثابت در جهان را نیز بررسی کرده است. براساس گزارش این سایت در ماه می ۲۰۲۰، میانگین سرعت دانلود و آپلود پهن باند ثابت در ایران، به ترتیب ۱۵/۷۵ مگابیت‌برثانیه و ۹/۹۱ مگابیت‌برثانیه و میانگین زمان تاخیر، ۰/۴۵ ثانیه و رتبه بین‌المللی ایران ۱۲۹ است. در حالی که در ماه آوریل، میانگین سرعت دانلود و آپلود پهن باند موبایل در ایران، به ترتیب ۱۲/۷۲ مگابیت‌برثانیه و ۶/۹۷ مگابیت‌برثانیه و میانگین مقدار تاخیر نیز ۰/۴۹ ثانیه بوده که بر این اساس رتبه بین‌المللی ایران ۱۴۱ بود که در ماه می ۱۲ پله صعود داشته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست