پهپادها وسیله‌ای هستند که استفاده گسترده‌ای در عکاسی و فیلمبرداری دارند و از کوادکوپترها می‌توان به عنوان معروف‌ترین نوع پهپاد استفاده کرد. از آنجا که قیمت این ابزار چندان زیاد نیست، دسترسی به آن توسط عموم مردم، به راحتی امکان پذیر است. با این حال، برخی افراد با سوء‌استفاده از پهپادها، آن‌ها را برای فعالیت‌های غیر قانونی به کار می‌برند. پهپاد برای قاچاق مواد مخدر هم یکی از همین روش‌ها است. در این مطلب برات نیوز به یکی از جدیدترین این موارد می‌پردازیم.

قاچاق مواد با کمک درون‌ها

به تازگی در سنگاپور، 4 مظنون پس از اینکه در تلاش برای قاچاق مواد مخدر به آن سوی مرزها در کشور مالزی بودند، دستگیر شدند. پرواز این وسیله کوچک، آن هم در نزدیکی مرز سنگاپور با مالزی موجب جلب توجه ماموران پلیس محلی شد. مامورانی که برای بررسی شرایط اعزام شده بودند، متوجه یک بسته متصل به پهپاد معلق در هوا شدند. بعدا مشخص شد که 2 نفر از 4 مظنون دستگیر شده، در تلاش برای هدایت پهپاد بودند. با بررسی‌های بیشتری که از ماشین مظنونین به عمل آمد، انواع مواد مخدر نظیر شیشه، هروئین و قرص‌های اکستازی کشف شدند. در گزارش رسمی پلیس آمده است:

2 مرد بازداشت شده، مظنون به تلاش برای هدایت پهپاد از درون مرزهای سنگاپور به کشور مالزی، به قصد قاچاق مواد مخدر، بودند. اطلاعات پرواز پهپاد که از گوشی همراه یکی از مظنونین به دست آمد، نشان‌دهنده این موضوع بود که این پهپاد از ایالت کراجی به ایالت جوهور باهرو پرواز کرده و در همان روز، مجددا به ایالات کرانجی بازگشته است.

این اولین باری نیست که درباره فعالیت‌های غیر قانونی با سوء‌استفاده از پهپاد اخباری منتشر می شود. در گذشته هم از پهپاد برای قاچاق مواد مخدر و دیگر کالاها به زندان استفاده شده بود. جالب است بدانید که چند سال پیش، حتی اخباری مبنی بر تلاش گروهی از زندانیان برای فرار از زندان با استفاده از ابزاری که با کمک پهپاد به زندان انتقال داده شده بودند، منتشر شده بود.     

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *