رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی در رابطه با پول‌ های بلوکه شده ایران در کره اعلام کرد: گفتگوها با سفیر کره جنوبی و نماینده بخش بازرگانی این کشور آغاز شده اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم.

به‌ گزارش برات‌نیوز حسین تنهایی اظهار داشت: برای تشریح جزییات و نحوه تفاهم  میان ایران و کره جنوبی در خصوص پول‌ های بلوکه شده ایران باید صبر کرد.

البته ما موضوع شکایت از کره را مطرح کردیم، به همین دلیل کره دست به اقداماتی در این رابطه زده است.

به‌علاوه نباید فراموش کرد که این کشور به تعهدات قبلی خود در همین زمینه نیز عمل نکرده بود.

بدعهدی کرده در بازگرداندن پول‌ های بلوکه شده ایران

گفتنی است رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی در مصاحبه قبلی خود میزان پول‌های بلوک شده ایران در کره جنوبی را تقریبا 8.5 میلیارد دلار تخمین زده بود.

 اواخر مرداد ماه وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای صریح کرد ما به رایزنی با شرکت‌ها و موسسات ذی ربط در زمینه همکاری با ایران ادامه می‌دهیم تا از آنها برای بازگشت به بازار ایران حمایت شود و بتوانند در زمینه اقلام بهداشتی و پزشکی با ایران همکاری نزدیک داشته باشند.

تنهایی در آن زمان طی گفتگویی در مورد آخرین وضعیت رایزنی با کره جنوبی برای بازگشت ارز بلوکه شده ایران در این کشور گفت: طی صحبتی که روز گذشته با رییس اتاق بازرگانی کره جنوبی داشتیم، ایشان گفتند که در حال تنظیم قراردادی هستند تا بخشی از این پول بصورت کالای سلامت وارد کشور شود. هرچند در صحبت‌های اولیه قرار بود 50 میلیون دلار آن بصورت اقلام دارویی و پزشکی وارد شود که 3 میلیون دلار آن هم محقق نشده است.

رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی در مورد بحث شکایت ایران اظهار کرده بود: با اینکه کره‌ای‌ها علاقمند به برقراری ارتباط هستند، ما موضوع شکایت را به اطلاع آنها رساندیم و طبیعی است پس از این مدت شکایت را دنبال کنیم، از همین روی به نظر می‌رسد کره‌ای‌ها در این کار جدی‌تر شده‌اند.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *